Відібрана допомога

Про життєву ситуацію Лідії Миколаївни Шевченко з Новобузького району ми розповідали у матеріалах «Відібрана допомога» (№ 11 від 14.03.2013) та «Опікунські кошти так і не перерахували» (№ 20 від 16.05.2013). Її онук, якого вона опікує, всього чотири місяці провчився у технікумі та повернувся до школи, а от стипендія, яку йому виплачували у технікумі, за існуючим порядком призначення державної допомоги і досі враховується в опікунських виплатах. Утім, на папері вона є, а ні Лідія Миколаївна, ні хлопець її не отримують.

От яку відповідь ми отримали з Головного управління праці та соціального захисту обласної держадміністрації.

«Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, призначається на шість місяців. Питання про продовження виплати допомоги вирішується на підставі заяви та довідок про місячні розміри аліментів, пенсії, стипендії, державної допомоги, що одержує опікун чи піклувальник на дитину.

Враховуючи непоодинокість ситуації та з метою соціального захисту заявниці Л.М. Шевченко Головним управлінням праці та соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації було направлено лист до Міністерства соціальної політики України з пропозицією щодо здійснення перерахунку раніше призначеної допомоги без урахування стипендії, яку онук заявниці вже не отримує.

Від Міністерства соціальної політики України було отримано відповідь про можливість припинення за особистою заявою опікуна раніше призначеної допомоги та призначення допомоги на новий період. При цьому до сукупного доходу сім'ї при розрахунку допомоги будуть враховані доходи за шість місяців, що передують місяцю звернення.

Зазначене питання знаходиться на постійному контролі Головного управління праці та соціального захисту населення, тому перерахунок допомоги без урахування стипендії онука буде зроблено в липні 2013 року на підставі особистого звернення Шевченко Л.М.».

Як бачимо, публікація у нашій газеті стала приводом звернення до Міністерства соціальної політики та вирішення питання поки що в індивідуальному порядку. Як пояснила заступник начальника управління Т.В. Сербульова, Лідії Миколаївні дозволили перерахувати опікунські виплати не з жовтня, як було б у загальному порядку, а раніше – з липня. Це найближчий термін, коли стипендія онука вже не враховується у сумі виплати.

Крім того, повідомила Т.В. Сербульова, від управління праці та соціального захисту Миколаївської облдержадміністрації до Міністерства соціальної політики були подані пропозиції для внесення змін у законодавство, зокрема, щоб при перерахунку окремих видів виплат різним категоріям громадян можна було б не враховувати певні види доходів (як у випадку Л.М. Шевченко, коли дохід уже не надходить, а враховується у державній допомозі та суттєво зменшує її обсяг). Пропозицію миколаївських спеціалістів узято до уваги, вона знаходиться на розгляді у Міністерстві соціальної політики.

Тетяна ФІЛІППОВА

Сообщение:

*

НОВОСТИ