Миколаївська делегація на святкуванні 1025-річчя Хрещення Київської Русі

Новости, Общество

  1 Авг , 2013

Під час святкування у столиці видатної дати для усіх християн – 1025-річчя Хрещення Київської Русі – були присутні і представники Миколаївської області. 26 липня для участі в урочистостях у Київ виїхала делегація нашого регіону, яка виявилася однією з найбільш численних. У її складі були губернатор Микола Круглов, заступник голови облдержадміністрації Наталя Іванцова, перший заступник голови облради Володимир Пащенко, працівники облдержадміністрації, представники духовенства з усіх районів області.

У Національному палаці мистецтв «Україна» відбулася Урочиста академія з нагоди відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі. У залі були присутні Президент України Віктор Янукович, члени уряду, депутати Верховної Ради України, представники усіх релігійних конфесій, зокрема глава Української православної церкви (Московського патріархату) митрополит Володимир.

На початку свого урочистого виступу Віктор Янукович привітав владик, глав церков і релігійних організацій, усіх присутніх із видатною датою у житті християнського світу. Він наголосив, що «нинішні урочистості – чудовий привід відійти від повсякденних турбот і звернутися до духовних витоків і традицій, які протягом багатьох століть були серцевиною ідентичності українців».

Миколаївці під час урочистостей біля Палацу мистецтв «Україна».

Президент зробив короткий екскурс в історію Київської Русі та підкреслив, що прийняття християнства стало вирішальною подією для держави, одразу визначило її гідне місце серед сусідніх країн. Він нагадав, що на той час у державі склалися духовні передумови для прийняття християнської віри. Першим благовісником віри Христової на сучасних землях України був апостол Андрій Первозванний. Після нього просвітителем і проповідником для Київської Русі став великий рівноапостольний князь Володимир.

Віктор Янукович зазначив, що у цьому році християнський світ відзначає також ще одну важливу дату: 1150-ту річницю початку місії рівноапостольних Кирила і Мефодія, які, створивши слов’янську абетку, зробили доступним для слов’янських народів Святе Письмо. Таким чином, євангельське вчення потрапило на підготовлений ґрунт, і хрещення народу від Києва стрімко розповсюджувалося по всій Русі. За короткий час Київська Русь стала справжнім центром православного християнства. Ця місія продовжується і нині, наголосив Президент.

Християнство надало культурі українців неповторну особливість, зробило її невід’ємною частиною європейської культури. Поєднання здобутків української та європейської культур сприяло виробленню неповторного стилю у літературі, образотворчому мистецтві, архітектурі і музиці. Віктор Янукович навів приклади світових шедеврів, які були створені у перше сторіччя після офіційного прийняття християнства як державної релігії Київської Русі. Це такі архітектурні пам’ятки, як Софія Київська, Свято-Успенський собор Києво-Печерської лаври, літературні твори «Слово про Закон і Благодать» митрополита Іларіона та «Повість минулих літ». Глава держави зробив висновок про те, що «вплив православного християнства на суспільну мораль і правову свідомість наших пращурів» важко переоцінити. До того ж, здобутки української культури мали величезне значення для європейської культури в цілому. Спільні риси в культурах багатьох європейських народів дають право говорити про європейську ідентичність, яка за своєю суттю є християнською, та стверджувати, що українці – її носії, сказав Президент. Без української ікони, української церковно-храмової архітектури, українського хорового співу та українського чернецтва неповним є уявлення про європейську цивілізацію..

Зупинився Віктор Янукович і на взаємовідносинах держави і релігії, назвавши їх важливим чинником розвитку громадянського суспільства. «В Україні діє близько 37 тисяч релігійних організацій 55 віросповідних напрямків, – такі дані навів Віктор Янукович. – Безумовно, таке релігійне різнобарв’я обумовлює проведення виваженої державної політики в духовній сфері з метою консолідації всіх релігійних груп, утвердження суспільно-політичної стабільності, забезпечення конституційних прав». Президент упевнений, що надалі треба всебічно розвивати взаємодію органів влади з релігійними організаціями. «Ще раз підкреслюю – для держави всі церкви і релігійні організації є рівні. – наголосив глава держави. – Ми поважаємо вибір наших громадян і гарантуємо кожному конституційне право на свободу віросповідань».

У той же час, вважає Президент, не можна допустити «використання церков і релігійних організацій деякими політичними силами у своїх вузьких інтересах. Це стосується також і закордонних центрів, які через релігійні організації інколи прагнуть впливати на внутрішньополітичну ситуацію в Україні».

Сьогодні церква і держава в Україні мають більш активно виступати партнерами у справі соціального служіння. Треба згадати мудрі слова славетного українського митрополита Іларіона: «Служити народові – то служити Богові».Віктор Янукович закликав усі органи влади, представників бізнесу разом з духовенством активніше допомагати обездоленим і нужденним.«Слід посилити увагу до підтримки інституту сім’ї, до виховання молоді, опікою охопити сиріт, людей у місцях позбавлення волі. Усім разом дбати про розквіт суспільства, соціальної справедливості і милосердя».На завершення своєї урочистої промови Віктор Янукович побажав українцям Божого благословення і благодаті з нагоди 1025-річчя Хрещення Русі.

Далі відбувся дивовижний концерт за участю артистів Національної заслуженої академічної капели України «Думка», Галицького академічного камерного хору, вокальної формації «Піккардійська Терція», які виконали церковні піснопіння. Глядачів заворожив і видатний твір «Ave Maria» («Радуйся, Маріє!») у виконанні співака Олександра Пономарьова та солістки дитячого хору «Забава» Анни Білецької.

Тетяна ФІЛІППОВА

Сообщение:

*

НОВОСТИ