Море, острів, друзі… Що ще треба для щастя?

Новости, Общество

  22 Авг , 2013

А різдвяна казка таки продовжилася. Причому вона мала продовження не в засніжених горах Прикарпаття, де, власне, й починалася, а на ласкавому та теплому морському узбережжі. У цьому сповна переконалися діти з Галичини, котрі з 9 до 16 серпня включно оздоровлювалися та відпочивали поблизу села Рибаківки Березанського району.

Таким чином було продовжено програму обміну туристичними екскурсійними групами дітей та молоді, які прибувають на відпочинок з інших регіонів. А перший крок у цьому напрямку було зроблено у січні цього року, коли рибаківські школярі та двоє вчителів тамтешньої школи побували в гостях у своїх однолітків з села Старуні Богородчанського району Івано-Франківської області. Діти з Півдня України поринули у вир різдвяних свят, відчули колорит та гостинність гуцульського краю. І, в свою чергу, від імені Рибаківської громади та її очільника Віктора Бізікова запросили нових друзів відвідати їх рідний край влітку – тоді, коли жарке сонце та тепле море приваблюють до себе тисячі відпочивальників з багатьох регіонів України та інших країн.

Цей візит став можливим завдяки прийнятій у лютому цього року Програмі підтримки розвитку молодіжного та дитячого туризму, оздоровлення і відпочинку дітей, молоді та сімей з дітьми по Рибаківській сільській раді на 2013–2017 роки. Ухвалюючи цей документ, депутати сільської ради зважили на те, що здоров’я людини на 10 відсотків залежить від рівня охорони здоров’я, на 20% – від спадковості та на стільки ж – від екології, зате на цілих 50% – від способу життя. Тож у програмі передбачено реалізувати цілий комплекс заходів, спрямований на створення умов для повноцінного відпочинку і оздоровлення дітей, особливо з числа незахищених верств населення, розвиток туризму, обмін туристичними делегаціями з іншими регіонами країни тощо.

Цікаво, що цю Програму почали реалізовувати ще до її прийняття.

– Такий задум у нас існував давно, – розповідає Рибаківський сільський голова Віктор Бізіков, – проте перевести його у практичну площину допомогла відомий фахівець у галузі туризму Тетяна Чичкалюк. Завдяки їй ми зв’язалися з управлінням зовнішніх економічних зв’язків і туризму Івано-Франківської облдержадміністрації, і незабаром наші дітки вирушили у незабутню різдвяну подорож до Прикарпатського краю.

І ось днями відбувся жест доброї волі у відповідь. Півтора десятка галицьких дітлахів та четверо дорослих з числа супроводження (три вчителі та лікар) придбали лише квитки на потяг Івано-Франківськ – Одеса та в зворотному напрямку, про все інше подбала приймаюча сторона. Уже на пероні Одеського залізничного вокзалу дещо втомлених дорогою гостей вітали представники Рибаківської громади, згодом – переїзд транспортним засобом сільської ради до кінцевого пункту призначення. І ось вона – омріяна та для багатьох незвідана досі морська блакить, чайки, хвилі. Так, справді, більшість із галицьких дітей, а це школярі від шести до 17-ти років, уперше в житті побачили море. То годі казати про ті позитивні враження, що вони відчули при знайомстві з «величезною водоймою»!

Розмістили ж рибаківці посланців далекого гірського краю в одному з кращих дитячих оздоровчих закладів узбережжя – ПДЗОВ «Космос», якому, відповідно до укладеного договору, були виділені кошти з бюджету сільської ради. Зручні номери для проживання, п’ятиразове повноцінне харчування, дискотека, спортивні майданчики та розважальні програми, купання у морі під наглядом досвідченого інструктора – все це зробило перебування галицьких дітей цікавим та змістовним, таким, що, напевно, запам’ятається їм на все життя.

А до того ж представники сільради організували для дітлахів насичену екскурсійну програму.

– Перші дні ми дали гостям адаптуватися до наших кліматичних умов, – говорить фахівець з соціальної роботи при Рибаківській сільській раді Тетяна Новак, – а потому запропонували їм ознайомитися з колоритом Рибаківки та її пам’ятними місцями.

Спершу прикарпатські школярі відвідали Солоне озеро. У XIX та у першій половині минулого століття місцевий люд добував там собі сіль. А ще озеро відоме своїми цілющими лікувальними грязями та неповторним повітрям. На згадку про це знайомство діти взяли з собою сувеніри – часточки унікального озера.

Наступного ж дня на школярів очікувала не менш захоплююча подорож на острів Березань, відомий також як острів лейтенанта Шмідта. Деякі дослідники навіть вважають, що ця частка суші, розташована всього в трьох кілометрах від села, була прообразом знаменитого острова Буяна із «Казки про царя Султана» О. Пушкіна. Так це чи ні, але діти достоту насолодилися й морською подорожжю, і знайомством з археологами, які ведуть наукові дослідження давньогрецького поселення Борисфенида, й з казематами початку XX століття.

А яка ж Рибаківка без риби, чи то пак без рибної ловлі? «Гідом» виступив досвідчений рибалка Олег Громовий, він же – водій сільської ради. Вирушивши човном на відстань п’яти кілометрів від берега, закинули у воду вудки та спінінги. Чорноморський бичок клював добре, тож вдалося виловити ціле відро риби. А якою смачною була потім юшка, та ще й під рибацькі байки!

Між тим інші галицькі школярі відправилися у місцевий храм святого Миколая. Саме того дня православні відзначали Маковія, або Перший (медовий) спас. Діти відстояли службу та дочекалися освячення букетів і меду. І, звичайно, отримали благословення місцевого священика.

Вельми цікавим виявилося і знайомство прикарпатців із пам’ятними місцями Рибаківки. Делегація відвідала місцеву школу та дитячий садочок, Парк пам’яті, меморіал визволителям села від фашистських загарбників. Разом із вже згаданою Тетяною Новак екскурсії допомагав проводити вчитель Рибаківської ЗОШ Геннадій Чудін.

Утім надамо слово самим гостям південного краю.

Ольга Іванівна Варга, учитель української мови:

– Нам усе дуже сподобалося – і гостинність місцевої громади, і чудові умови для проживання та харчування, цікава екскурсійна програма тощо. Діти залюбки ходили на дискотеку, грали у футбол та волейбол.

Марія Хімчак, 17 років:

– Ваша школа – краща, ніж у нас. Дуже мені сподобалися й острів, і море, яке я побачила вперше в житті. За цей тиждень навіть навчилася трохи плавати!
Тарас Верга, 8 рочків:

– Море дуже чудове! А ще нас добре годували в їдальні, особливо смачними були рибні страви.
Марійка Геник:

– Дуже радісною була зустріч з хлопцями та дівчатами, котрі гостювали у нас взимку. Також ми знайшли нових друзів у Рибаківці. Обов’язково постараємось повернутися сюди вже за рік!
Що ж, яскраві враження дітей – і рибаківських, котрі побували взимку на Прикарпатті, і галицьких школярів – дають якнайкращу оцінку зусиллям дорослих, котрі не лише на словах, а й на ділі реалізують гасло «Діти – наше майбутнє».

Андрій ТЮРІН
Фото автора

Березанський район

Сообщение:

*

НОВОСТИ