Олена Димчишина: ми прагнемо допомогти іншим людям

22-ї річниці Незалежності України та такій же даті з моменту створення Миколаївської обласної служби зайнятості було присвячено прес-конференцію в.о. директора обласної служби зайнятості Олени ДИМЧИШИНОЇ. Під час зустрічі було також підбито підсумки роботи служби за сім місяців 2013 року та обговорено нагальні проблеми ринку праці.

Немов виправдовуючи свій молодий вік, служба зайнятості продовжує перебувати на зрізі часу, відповідаючи на виклики часу. Ось і наразі триває реформування цієї державної структури. Адже з 1 січня цього року набув чинності принципово новий Закон «Про зайнятість населення», який адаптований до вимог сучасного ринку праці та кращих європейських стандартів. Як повідомила Олена Димчишина, лише останнім часом цей документ було забезпечено іншими нормативно-правовими актами – 12-тю Постановами Кабінету міністрів та 15-тю наказами Міністерства соціальної політики України. Законом України передбачається низка нововведень, зокрема це: стажування студентів та учнів професійно-технічних навчальних закладів на підприємствах, в організаціях та установах із внесенням відповідного запису до трудової книжки, компенсація роботодавцям частини витрат, пов’язаних зі сплатою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, надання консультацій особам з питань організації та провадження підприємницької діяльності, видача ваучерів для підтримання конкурентоспроможності громадян старшого віку на ринку праці тощо.

З метою ознайомлення різних верств населення з новими можливостями, обласна служба розгорнула широку інформаційно-роз’яснювальну роботу.
 

 
 

– Діяльність обласної служби зайнятості, – наголосила О. Димчишина, – будується на позитивній динаміці, спрямована на підвищення ефективності та результативності роботи. Наші працівники працюють з людьми різного віку, професій та соціального статусу. Крім того, фахівець державної служби зайнятості сьогодні – і психолог, і юрист, і менеджер в одній особі. Зрештою, це просто людина, яка прагне допомогти іншим людям.

За 22 роки існування Миколаївської обласної служби зайнятості її послугами скористалося понад 1 мільйона 300 тисяч осіб – це більше, ніж кількість нинішнього населення нашої області! Із них були працевлаштовані 453 тисячі чоловік, охоплено професійним навчанням – понад 92 тисячі осіб, залучено до громадських робіт понад 150 тисяч безробітних. А за кожним таким фактом – людська доля, що повернула на краще завдяки спеціалістам важливої державної структури.

Щодо сучасного стану ринку праці, то за січень-липень поточного року послугами служби зайнятості Миколаївщини скористалися 43126 осіб, не зайнятих трудовою діяльністю. Це на 2,8 тисячі чоловік більше проти відповідного періоду минулого року. З початку року статус безробітного мали 36929 осіб, із них 27101 – отримали допомогу по безробіттю на загальну суму 95,3 мільйона гривень. Середній термін перебування безробітного на обліку становив 169 днів (179 днів – у 2012 році).

У січні-липні цього року в базі даних вакансій обласної служби зайнятості налічувалося 21,8 тисячі вільних робочих місць та вакантних посад. Найбільшим попитом на ринку праці Миколаївщини, і це тенденція останніх років, користуються робітничі професії – тракторист-машиніст, водій, продавець, кухар та інші. Водночас заповнення цих вакансій стримується надто низькою заробітною платою, що не відповідає досить важким умовам праці: лише в 3,1 відсотках випадків шукачам роботи пропонувалася заробітна плата, вища середньої по області. Водночас наші виші продовжують «штампувати» ті спеціальності, представників яких і так забагато на ринку праці. Найбільш незатребуваними фахівцями, як повідомила Олена Димчишина, є економісти, юристи та бухгалтери.

Тож часто-густо саме життя вимагає від дипломованих спеціалістів певних змін у власному житті. Керівник обласної служби зайнятості висловила певний оптимізм щодо впровадження нової можливості отримати, за організаційного та фінансового сприяння державної служби зайнятості, другу освіту людям, котрим минуло 45 років. З початку року ваучер уже отримало три сотні мешканців області, серед них 147 безробітних, а 171-й особі вже минуло 50 років. Найбільш активно новою пропозицією від служби зайнятості скористалися у Вознесенському та Ленінському (міста Миколаєва) районних центрах зайнятості. І ще один цікавий факт: за темпами впровадження ваучерів Миколаївщина поступається лише трьом регіонам України.

Ще однією новацією Закону «Про зайнятість населення» є можливість отримати 100-відсоткову компенсацію тим роботодавцям, які працевлаштували безробітних з числа квотної категорії. Попри те, що ця норма почала діяти лише з кінця липня цього року, таким чином уже знайшли роботу вісім безробітних з числа найбільш соціально-вразливих верств населення.

Водночас новий закон не перекреслив і найбільш вдалі надбання минулих років. З початку року в громадських роботах взяли участь 1439 безробітних. На організацію цих робіт було виділено, на паритетних засадах, 1,1 мільйона гривень з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та з місцевих бюджетів. Звичайно, погодилася з кореспондентом «РП» в.о. директора ОЦЗ, ця сума могла бути б і більшою, але розширення обсягів фінансування громадських робіт стримується фінансовими можливостями місцевих бюджетів.

На завершення зустрічі Олена Димчишина привітала всіх присутніх з грядущим святом – Днем Незалежності України, та подякувала журналістам за співпрацю та порозуміння у подоланні одного з найбільших соціальних викликів сьогодення.

Андрій ТЮРІН
Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ