Сучасний вестерн на Землі беззаконня

Коли щось заборонено, але дуже хочеться… Тоді можна наплювати й на судові рішення, й на дії державних службовців, та й самі закони називати не інакше як «фільчиною грамотою». Поготів це можна робити тому, хто ворочає багатьма мільйонами, та ще й навісив на себе ярлик політичного опозиціонера та «жертви режиму».Принаймні «юрист міжнародного класу» та, водночас, аграрний магнат Аркадій Корнацький дозволяє собі ще й не такі витівки (про це детально розповідалося в інших публікаціях «РП», зокрема у номерах від 5.04.2012, 4.10.2012, 30.05.2013, 1.08.2013). Й зрозуміти сучасного пана цілком можна, адже на кону – тисячі гектарів родючої землі-годувальниці та мандат депутата Верховної Ради, що миттю зробить «нєпрікасаємим» життя навіть найзухвалішого правопорушника та авантюриста.
А як інакше трактувати вчинки Аркадія Олексійовича Корнацького, фактичного власника ТОВ «Агрофірма Корнацьких»? Ще рішенням Первомайського районного суду від 12.01.2001 державний акт на право приватної власності на землю, виданий двом мешканцям Первомайського району (а саме – батькам Аркадія Корнацького), було визнано недійсним. Відповідно, на виконання цього рішення суду, районний відділ Держкомзему скасував запис про державну реєстрацію даного державного акту. А самі землі площею понад 1,5 тисячі гектарів, розташовані поблизу села Чаусове-2, було віднесено до земель запасу.

Та що таке суд і закон для сучасного українського латифундиста? Понад десятиліття ТОВ «Агрофірма Корнацьких» незаконно використовувало ці землі, не маючи на те жодних підстав. Проте безкінечно тривати це беззаконня не могло, й розпорядженням голови Первомайської райдержадміністрації № 523-р від 20.11.2012 було затверджено Проект землеустрою щодо відведення вказаної землі громадянам для ведення особистого селянського господарства. Земельні ділянки отримали, відповідно до поданих заяв, передусім працівники бюджетної сфери – вчителі, медики, соціальні працівники, загалом 775 чоловік. Отримавши роками омріяну землю, бюджетники одразу ж здали її в оренду Товариству з обмеженою відповідальністю «Партнер-Агро». Усі ці процедури було оформлено документально, із дотриманням чинного законодавства та зі сплатою відповідних податків та зборів.

А ось те, що відбувалося надалі, нагадує радше події, що розгорталися на Дикому Заході десь із півтора століття тому. Захопивши, немов американські колонізатори споконвічно індіанську землю, фірма Корнацьких незаконно засіяла не належні їй 1,5 тисячі гектарів ранніми зерновими та соняшником. Коли ж настала черга збирати врожай, то події розгорнулися за сюжетом вестерна: хто першим витягнув з кишені револьвер – той і правий. У червні поточного року охороною «Агрофірми Корнацьких» було буквально вигнано з їх володінь законних землекористувачів – ТОВ «Партнер-Агро», та зернозбиральну техніку цього товариства. Дійшло навіть до стрілянини – а як без неї у класичному вестерні?

Обурені «дикозахідноамериканським» розвитком подій, представники ТОВ «Партнер-Агро» звернулися до суду, аби захистити свої законні права. Розглянувши всі обставини справи, Господарський суд Миколаївської області ухвалою від 4 липня цього року заборонив, цитую, «товариству з обмеженою відповідальністю «Агрофірма Корнацьких» вчиняти будь-які дії на земельних ділянках, які орендуються товариством з обмеженою відповідальністю «Партнер-Агро» і розташовані біля с. Чаусове-2 Первомайського району Миколаївської області. Ухвала є обов’язковою та набирає законної сили з 05.07.2013».

Здається, суд усе розклав по полицях й конкретно постановив: «Агрофірмі Корнацьких» до земель, що орендуються ТОВ «Партнер-Агро», – зась.

Ось тільки не врахував поважний суд та представники державної виконавчої служби, на яких покладено виконання цього рішення, що на окремих територіях Первомайщини править не Закон, а… той, хто першим дістав кольт.
 

Охоронець агрофірми почував себе по-господарськи на чужій землі.
 

Відповідно до цього закону диких американських прерій, 22 серпня цього ж року на поля, що орендуються ТОВ «Партнер-Агро», вийшло не менше десятка комбайнів. Під дбайливим наглядом охоронців «Агрофірми Корнацьких» техніка агробарона почала швиденько скошувати рядки із соняшником. Зібрану олійну культуру край поля не менш хутко перевантажували у вантажівки, а одразу ж після збиральної техніки на поля вирушили важкі трактори – з тим, щоб переорати грунт, вочевидь, підготувавши його під осінню сівбу. Втім демонстрація власної сили та безкарності – також одна із характерних ознак американського бойовика.

А що ж закон, зокрема, ухвала Господарського суду про заборону ТОВ «Агрофірма Корнацьких» вчиняти будь-які дії на полях, що йому не належать? Як уже було сказано на початку цієї статті, ці документи Аркадій Корнацький, що прибув у самісінький вир подій, привселюдно назвав «фільчиною грамотою», а ще – «нікчемною бумагою». За його словами, представники державної виконавчої служби буцімто не вручили належним чином, тобто відповідно до законодавства, цю ухвалу генеральному директору ТОВ «Агрофірма Корнацьких».

Натовп людей, що зібрався навкруги, невдоволено загудів, мовляв, злочинна влада знову гнобить непримиримого опозиціонера та головного «бійця» «Селянського фронту», мало не Апостола Правди та Справедливості. Ось тільки забув доповісти людям «юрист міжнародного класу», що дану постанову було як вислано замовним листом на юридичну адресу ТОВ «Агрофірма Корнацьких» (08670, Київська область, Васильківський район, село Тростинка, вул. Богдана Хмельницького, 4), так і вручено особисто юристу, який офіційно представляє інтереси агрофірми (інша річ, що «просто юрист» відмовився письмово засвідчити факт вручення йому зазначеної ухвали суду, проте свідки цієї події не дадуть збрехати). А й справді, навіщо згадувати такі дрібниці, ми ж, ковбої, – хороші, а індіанці – погані хлопці.

Годі й казати, що добряче підігріта людська юрма, серед якої було чимало працівників фірми (тобто, людей, безпосередньо залежних від Корнацького), ніяк не зважила на ухвалу, котру їм поблизу жнивного поля зачитав представник відділу державної виконавчої служби Первомайського міжрайонного управління юстиції. Ба, більше: представника держави навіть не підпустили до комбайнів, з тим, щоб той зміг попередити механізаторів про незаконність їхніх дій. Відкоша отримали навіть місцеві шерифи, чи то пак працівники міліції, котрих також не пустили на поле, щоб забезпечити виконання державним службовцем судового рішення! Одне слово, поблизу Чаусове-2 утворилася така собі Земля беззаконня, на якій, уміло маніпулюючи громадською думкою, примножує свої величезні статки «борець із злочинним режимом».

«Бєспрєдєл» по-чаусовськи.
 

Й ще добре, що того гарячого серпневого вечора обійшлося без провокацій та пролитої крові. А інакше можна було б сміливо знімати чергову серію добротного вестерну, в якому зухвалі бандити вкотре насміялися та поглумилися й над самим законом, й над його представниками.

Утім беззаконню таки має бути покладений край, бо ми все ж таки живемо не на Дикому Заході зразка XIX сторіччя, а в Україні початку третього тисячоліття. Як повідомили в обласному УМВС, інформацію про самовільні дії, що мали місце на землях, орендованих ТОВ «Партнер-Агро», внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками статті 356 Кримінального кодексу України. Наразі здійснюються слідчі дії. А за фактом невиконання рішення суду розпочато кримінальне впровадження за ознаками ст. 382 КК України. Гадаю, до логічного завершення буде доведено й низку інших кримінальних справ, в яких фігурує ТОВ «Агрофірма Корнацьких». Ось тільки буде шкода, якщо до відповідальності, аж до кримінальної, знову будуть притягнуті прості селяни, котрих втягнув до протистояння та вчинення незаконних дій чаусовський агробарон, – так, як це було у випадку з головним бухгалтером фірми Людмилою Нікіткіною, котра наразі перебуває у в’язниці фактично за чужі гріхи.

Dura lex, sed lex («Закон суворий, але це – закон»). Коли ж нарешті цей принцип римського права буде діяти відносно не лише Бика, тобто «маленьких українців», а й Юпітера – скоробагатька, що чхав на закон, прикриваючись політичними мантрами та заробленими нелегкою працею мільйонами?

Андрій ТЮРІН
Фотоколаж Віктора КЛИМОВА

Комментарии:

 1. Громадянин:

  Корнацького – на нари!

 2. Коля:

  … и в топку!

 3. Ваня Первомайський:

  Вся правда про діяльність підприємства Агрофірма Корнацьких
  та його засновника Аркадія Олексійовича Корнацького
  на каналі у YouTube – Ваня Первомайский.
  http://www.youtube.com/watch?v=9rNHTlhKUC0

 4. Микола:

  Ванька Геббельсович, вгамуйся нарештi. Чи тобi Корнацький за кожен комент доплачуе?

Сообщение:

*

НОВОСТИ