Наталя Іванцова відвідала вихованців Миколаївського міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів

Новости, Официально

  25 Сен , 2013

Заступник голови облдержадміністрації Наталя Іванцова відвідала Миколаївський міський центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів з метою вивчення умов перебування його вихованців.

Центр вирішує питання навчання дитини-інваліда основним соціальним навичкам, забезпечення автономного проживання у суспільстві з необхідною підтримкою, професійної орієнтації дітей-інвалідів відповідно до індивідуальної програми реабілітації для підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці, визначення можливостей до професійної підготовки.

Наталя Іванцова наголосила, що місцева влада активно працює над реалізацією доручень Президента України щодо створення комфорних умов життя населення. Вона розповіла, що півроку тому в центрі реабілітації відбулася нарада з батьками вихованців закладу щодо відкриття відділення денного перебування дітей. І тепер, виконуючи соціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича «Діти – майбутнє України», нагальним завданням Центру є створення такого відділення. Робиться це для того, щоб батьки, що працюють вдень, мали змогу залишати до вечора в Центрі свою дитину та не хвилюватися за неї.

Для здійснення цієї мети проводиться ремонт санітарних вузлів, актової зали. Також заплановано капітальний ремонт електромережі.

Наразі в Центрі функціонує два відділення: соціальної та педагогічної реабілітації. Закладом надаються наступні послуги: соціальні (навчання основних соціальних навичок); соціально-побутові; корекційно-розвиваючі; педагогічні; логопедичні; професійна орієнтація; послуги з фізичної реабілітації (масаж, заняття з плавання, ерготерапія); психологічні послуги (індивідуальні та групові заняття, робота з глиною, заняття в зоопарку); транспортні; музичні заняття.

Завдяки досвідченим та уважним вихователям і педагогам Центру протягом 2011-2012 років пройшли реабілітацію 295 дітей-інвалідів. До загальноосвітніх шкіл пішло 23 дитини, до дошкільних дитячих закладів – 14 дітей, в інші заклади – 23 дитини.

З січня по вересень 2013 року курс реабілітації в Центрі пройшло 140 дітей-інвалідів, із них: 9 дітей пішло до загальноосвітніх шкіл, 8 дітей – до дитячих садків, одна дитина – до інших закладів.

На цей час у Центрі курс реабілітації проходять 68 дітей-інвалідів, з якими працюють кваліфіковані спеціалісти, які мають вищу педагогічну освіту та посвідчення про курсову перепідготовку в Миколаївському державному комплексі соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

У Центрі для роботи з дітьми є групові кімнати, кабінет психологічного розвантаження та тестування, логопедичний кабінет, тренажерна кімната, масажний кабінет, зал інтенсивної фізичної реабілітації з необхідним обладнанням (стендери, різні тренажери, гравістати, велотренажери, а також усе необхідне для сенсорно-моторного розвитку – багатофункціональні іграшки, конструктори, пірамідки, пазли тощо). Діти забезпечуються сніданком.

Центр має мікроавтобусом, який здійснює підвіз дітей до закладу і додому, до плавального басейну «Водолій», а також до Миколаївського зоопарку. З січня по вересень 2013 року здійснено 4350 перевезень.

Сообщение:

*

НОВОСТИ