Яблука достигли…

Новости, Общество

  12 Сен , 2013

Високий урожай у цьому році очікують і в ПрАТ «Підгур’ївське», що на Первомайщині, яке багато років поспіль успішно працює в напрямку інтенсивного садівництва. А незмінним його лідером є Дмитро Іванович Бушилов. Людина, без сумніву, закохана у свою справу, мудра і знаюча, як то кажуть, фахівець високого ґатунку.Поруч з ним пліч-о-пліч працюють і два його сини – Віктор та Денис, які стали надійною опорою у справі батька. Відразу хотілося б зазначити – Бушиловська династія садоводів сьогодні доволі знана і в нашому регіоні, і далеко за його межами. А продукцію їхнього господарства із задоволенням закуповують підприємці зі всієї України.

Дещо з біографії

Дмитро Іванович Бушилов у господарстві уже двадцять дев’ятий рік. Прийшовши сюди в 1985 році, так і залишився, прикипівши душею та серцем до людей, до підприємства, до справи, яку, власне, і започаткував.

Про садівництво він мріяв з дитинства, а яскравим прикладом у цьому послугував його батько Іван Єфремович, який частенько брав сина з собою на роботу, навчаючи всім премудростям цієї справи. Свій шлях до вершин садівництва юний Дмитро розпочав з Кам’янського радгоспу-технікуму, де отримав ази непростої селянської науки, як господарювати на землі. Далі була служба в армії, яка також стала хорошою школою життя. Після демобілізації обрав Одеський сільськогосподарський інститут, де з головою поринув у аграрну науку. Сьогодні він досвідчений фахівець, здатний у найскладнішій ситуації з першого погляду вихопити головне. А той, хто уміє «дивитися в корінь», як правило, і досягає поставленої мети, незважаючи ні на які негаразди й сувору прозу життя.

Інтенсивне садівництво

З приходом Бушилова в «Підгур’ївському» заговорили про інтенсивне садівництво. Стали вивчати досвід інших господарств, утому числі і зарубіжних, бувати на семінарах, знайомитися з сучасною літературою та запроваджувати у себе нові технології. Безумовно, такий підхід змінив стиль та ритм роботи в господарстві. Сьогодні тут працюють цілий рік, за винятком двотижневих зимових канікул. І весь час знаходиться робота: то закладка нового саду, то окуліровка, то полив, то внесення мінеральних добрив, та, власне, всього й не перерахуєш. Та найбільше уваги, безумовно, тут приділяють плодовим саджанцям, які на «ура» розходяться по всій Україні. Підгур’ївські саджанці знають практично в кожному регіоні нашої країни, за винятком Закарпаття. І скрізь є позитивний результат.

Кращі працівники господарства під час збирання врожаю.
 

Гарних урожаїв добилися підгур’ївці і у себе. Сьогодні з одного гектара саду тут збирають від трьохсот до чотирьохсот центнерів. Скажімо, в цьому році загальна цифра врожаю має скласти більше тисячі тонн яблук. Безумовно, за цим стоїть титанічний труд усього колективу, який добросовісно працює на кінцевий результат. Це, напевне, і є формулою успіху підприємства.

– Важливим фактором у досягненні результату, – говорить керівник підприємства – є, звичайно, робота над підвищенням рівня знань. Адже для того, щоб виростити продукцію садівництва, яка користувалася б попитом, потрібні справжні професіонали, люди, які вміють і хочуть високо тримати марку підприємства. І ми, – зізнається Дмитро Іванович, – навчили наших людей досягати таких результатів. Для цього підгур’ївські садівники ретельно вивчали досвід інших. Їздили на спеціальні семінари, навіть за кордон. Побували в Німеччині, Голландії, Польщі, Угорщині, Італії, Франції, саме у тих країнах, де серйозно займаються садівництвом, у тому числі й вирощуванням плодових саджанців. Ми узагальнили їхній досвід, – продовжує лідер підгур’ївців, – і нині втілюємо ці знання на практиці у себе.

Як відомо, кадри вирішують усе. Цього принципу дотримується і Дмитро Іванович. Він дуже просто формулює головне правило своєї кадрової політики: хто робить справу – той наш! Хоча враховує, безперечно, і професіоналізм, і суто людські якості, і, врешті-решт, талант. Бо без усього цього і не заладнаєш добре ту справу, якій служиш.

Керівник ПрАТ «Підгур’ївське» Дмитро Бушилов.
 

Не без гордості у голосі голова правління називає імена тих, кого вважає справжнім «золотим фондом» підприємства. Це – головний агроном Володимир Крижановський, головний бухгалтер Віра Загарія, бригадири Володимир Гошівський, Надія Ткачук, робітники  Рима Юсупова, Катерина Карнацька, Любов Литвинюк, Володимир Денисюк, Наталя Ліпаніна, Василь Заставнюк, Сергій Гандера, Сергій Запралов, Наталя та Галина Савченки.

– Це ті люди, – підкреслює Дмитро Іванович, – на яких я можу покластися у будь-якій справі й у будь-яку годину.

Яблучний сезон у розпалі.
 

Та, мабуть, найбільша гордість Дмитра Івановича – це його сини Віктор і Денис, які працюють з ним пліч-о-пліч уже не один рік. Саме вони є надійною опорою у вирішенні сьогоднішніх питань і надією на майбутнє.

Гаряча пора

Нині на підприємстві гаряча пора. Як то кажуть, яблука достигли – роботи додалося. Уже є перші тонни соковитого та запашного врожаю. Битва за нього триватиме цілий місяць, принаймні, так планує керівник. Паралельно займаються й реалізацією, бо ж продукція має свій термін зберігання. Власне, постійні клієнти уже вишикувалися в чергу. Матимуть можливість закупити яблука і мешканці району по доволі невисокій ціні – всього три гривні за кілограм. До речі, в господарстві їм завжди ідуть назустріч, дозволяючи вибирати яблука на свій смак та уподобання. Хто вперше чує про це господарство, залюбки повідомляємо, що розміщується воно на Первомайщині, в селі Мічуріне. У будь-який час можна зв’язатися з керівництвом, яке швидко реагує на пропозиції та є відкритим для спілкування. Тож усі бажаючі можуть завітати сюди, тим паче, що місце розташування села є доволі вдалим. Повз проходить головна державна магістраль Київ – Крим. Особисто ми уже побували тут. Куштували яблука і оцінили їхні смакові властивості. Відверто скажу – смачно, як у дитинстві.

Наталія Клименко

Сообщение:

*

НОВОСТИ