Звіт голови Миколаївської обласної ради за рік роботи

Депутатський корпус Миколаївської обласної ради є достатньо організованим та згуртованим. Більшість рішень на сесіях приймається одноголосно, адже кожне питання депутати попередньо обговорюють на засіданнях комісій. Окрім того, регулярно проходять засідання погоджувальної ради, на якій керівники всіх фракцій та голова обласної ради обговорюють відповідні питання, що допомагає ще до сесії досягти консенсусу у дискусійних питаннях та сформувати єдину позицію.

Голова обласної ради Ігор Дятлов.
 

Достатньо високою є активність відвідування депутатами обласної ради пленарних засідань – середній показник відвідуваності сесій обласної ради складає 80 депутатів, що становить 83 відсотки від загального складу депутатського корпусу обласної ради шостого скликання.

На контролі в обласній раді перебуває 61 обласна програма. В тому числі за останній рік прийнято 14 нових обласних програм.

КОМІСІЯ З ПИТАНЬ ПРОМИСЛОВОЇ ПОЛІТИКИ, ТРАНСПОРТУ, ЗВ’ЯЗКУ ТА ЕНЕРГЕТИКИ

У червні 2013 року депутатами ініційовано Звернення депутатів Миколаївської обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо посилення відповідальності за порушення правил проїзду великогабаритних і великовагових транспортних засобів. Депутати переконані, що законодавче врегулювання цього питання дозволить певним чином зменшити навантаження на дороги області.

З метою виконання поставлених Президентом України та урядом цілей щодо зменшення споживання природного газу, підвищення енергоефективності економіки області, використання альтернативних джерел енергії, депутати визначили енергоефективні заходи за рахунок коштів державного бюджету. Увага приділяється об’єктам соціальної інфраструктури, закладам обласної комунальної власності тощо.

На контролі постійної комісії обласної ради перебуває питання щодо розв’язання соціальних та екологічних проблем, пов’язаних із завершенням будівництва Ташлицької ГАЕС.

КОМІСІЯ З ПИТАНЬ КУЛЬТУРИ, НАУКИ І ОСВІТИ, СІМ’Ї ТА МОЛОДІ, СПОРТУ

Традиційно увага постійної комісії обласної ради прикута до виконання заходів обласної Програми «Вчитель», у тому числі щодо виділення коштів на преміювання кращих педагогічних працівників Миколаївської області.

У полі зору постійної комісії також питання про хід виконання обласної Програми «Шкільний автобус». На сьогоднішній день вдалося вирішити проблему забезпечення навчальних закладів шкільними автобусами. На контролі комісії залишається питання оновлення існуючого автопарку.

В результаті дії Програми реконструкції і відновлення аварійно небезпечних будівель дошкільних навчальних закладів охоплення дітей дошкільним вихованням лише за минулий рік зросло та становить 68,5 відсотка. Охоплення дітей 5-річного віку різними формами дошкільної освіти становить 100 відсотків. Разом з тим залишається черга дітей до дошкільних навчальних закладів у м. Миколаєві.

Стосовно вирішення питання із приміщенням для філармонії, то вжито ряд заходів щодо оформлення правових документів на земельну ділянку, на якій розташовано нерухоме майно колишнього кінотеатру «Іскра» з метою його реконструкції та подальшого використання як будівлі Миколаївської обласної філармонії.

КОМІСІЯ З ПИТАНЬ ЗАКОННОСТІ, ДЕПУТАТСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТА ЗАХИСТУ ПРАВ ГРОМАДЯН

Комісія принципово підходить до розгляду обласних програм, коли мова йде про фінансову допомогу з обласного бюджету установам, що мають фінансуватися з державного бюджету. Деякі з них по декілька разів вивчались депутатами і, відповідно, з урахуванням рекомендацій комісії доопрацьовувались. Це стосується надання фінансової допомоги для поліпшення матеріально-технічного забезпечення дільничних інспекторів міліції, на проведення антитерористичних заходів Службі безпеки України у Миколаївській області, створення регіонального матеріального резерву для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій тощо.

КОМІСІЯ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ, ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТА ТОРГОВЕЛЬНО-ПОБУТОВОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ НАСЕЛЕННЯ

Робота постійної комісії направлена на контроль за виконанням Програми підтримки малого підприємництва у Миколаївській області на 2013-2014 роки та Програми захисту прав споживачів у Миколаївській області на 2013-2017 роки в частині дотримання вимог чинного законодавства щодо недопущення реалізації населенню неякісних та небезпечних продуктів харчування.

У Миколаївській області проведено роботу з актуалізації інвестиційних паспортів районів та міст: підготовлено 19 паспортів районів та 5 – міст обласного значення.

Засідання постійної комісії з питань регуляторної політики, підприємницької діяльності та торговельно-побутового обслуговування населення.
 

 

На території Миколаївської області до кінця 2013 року планується створити 25 центрів надання адміністративних послуг через «Укрпошту», які повинні забезпечити обслуговування населення всієї області.

На базі дозвільних центрів у містах Миколаєві, Вознесенську, Первомайську, Очакові, Южноукраїнську та в Жовтневому, Очаківському районах уже відкрито центри надання адміністративних послуг.

КОМІСІЯ З ПИТАНЬ АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ, ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН ТА СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ СЕЛА

Прийняттям Цільової регіональної програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлово-побутових умов сільського населення «Власний дім» на 2012-2017 роки депутати затвердили правила надання пільгових довгострокових кредитів сільським мешканцям для індивідуального житлового будівництва.

З початку скликання на виконання заходів Програми з усіх джерел фінансування виділено більше 8,7 млн. грн., у тому числі: з обласного бюджету – більше 6 млн. грн., з державного – більше 2,1 млн. грн., інших джерел – більше 0,5 млн. грн. Кредити отримало близько 500 родин.

Крім того, на території області ведеться робота з проектування рибовідтворювального комплексу з метою забезпечення щорічного проведення робіт із вселення до водойм загальнодержавного значення.

Постійна комісія також розглянула питання про улаштування та утримання худобомогильників та біотермічних ям на території області.

КОМІСІЯ З ПИТАНЬ ЕКОЛОГІЇ, ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ТА ВИКОРИСТАННЯ ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ

Увага депутатів приділяється вивченню питань функціонування та здійснення природоохоронної діяльності на території об’єктів природно-заповідного фонду області, яких налічується 135. Для оформлення ряду об’єктові згідно з законом було профінансовано понад 800 тис. гривень.

Проведено роботу щодо виготовлення правовстановлюючої документації на землю, а також встановлено та в процесі розробки встановлення на місцевості межі 59 об’єктів природно-заповідного фонду (44%).

Під час розгляду питань надання суб’єктам господарювання родовищ корисних копалин у користування, звернення суб’єктів господарювання предметно та принципово вивчаються з виїздом на місце. Депутатами ведеться активна робота зі співпраці із селищними, сільськими радами в напрямі укладання відповідних соціальних угод із добувними підприємствами щодо залучення додаткових, позабюджетних коштів на розвиток територій.

У 2013 році було виділено 6 мільйонів 782 тисячі гривень, які дозволили впровадити або розпочати реалізацію ряду проектів та заходів, спрямованих на зменшення скиду господарсько-побутових та промислових стоків до водойм області та покращення охорони навколишнього природного середовища, зокрема захист від підтоплення с. Лепетиха та с. Веселе Березнегуватського району; будівництво комплексу гідротехнічних споруд для захисту земель від ерозії, підтоплення, зсувів у м. Нова Одеса; реконструкція каналізаційної насосної станції та каналізаційних колекторів у селищі Луч Жовтневого району; захист від підтоплення присадибних ділянок по вул. Зарічна с. Воронівка Вознесенського району; будівництво каналізації Залізничного селища та Старого інвалідного хутора м. Миколаєва; реконструкція системи водоочищення каналізаційних стічних вод у м. Новий Буг; будівництво установки очистки стічних вод по технології «BIOTAL» Березнегуватського району; реконструкція господарсько-побутової каналізації та очисних споруд каналізації м. Снігурівка; реконструкція каналізаційної насосної станції та напірного колектора дитячого садка «Теремок» та загальноосвітньої школи № 1 у смт Казанка; створення захисних лісових насаджень на території області; створення та винесення в натуру меж об’єктів природно-заповідного фонду; утримання та матеріально-технічне забезпечення діяльності регіонально-ландшафтних парків області.

КОМІСІЯ З ПИТАНЬ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, ПЛАНУВАННЯ, БЮДЖЕТУ, ФІНАНСІВ ТА ІНВЕСТИЦІЙ

Обласний бюджет Миколаївської області на 2013 рік був затверджений вчасно. У затверджених обсягах видатків по всім розпорядникам коштів обласного бюджету забезпечено фінансування захищених статей.

В обласному бюджеті Миколаївської області на 2013 рік передбачені кошти на фінансування 26 обласних програм на суму понад 44 млн. грн.

КОМІСІЯ З ПИТАНЬ РОБОТИ З ГРОМАДСЬКИМИ ОБ’ЄДНАННЯМИ, ЗАСОБАМИ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ ТА ЗВ’ЯЗКІВ З ОРГАНАМИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Затверджено обласну Програму підтримки вітчизняного книговидання, книгорозповсюдження та популяризації української книги у Миколаївській області на 2011-2015 роки. 2013 року на виконання заходів Програми в обласному бюджеті передбачено 607,8 тис. гривень. Перевага з видання книг за кошти обласного бюджету надається історико-краєзнавчій та дитячій літературі.

Депутати тримають на контролі хід виконання обласної Цільової національно-культурної програми «Збереження та розвиток етнічної, культурної та мовної самобутності національних меншин у Миколаївській області» на 2010-2013 роки. На 2013 рік передбачено 166,5 тис. гривень. Щороку в області проводиться Всеукраїнський фестиваль національних культур «Дружба», який має на меті зберегти самобутню культуру кожного народу.

КОМІСІЯ З ПИТАНЬ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ, ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я, МАТЕРИНСТВА, ДИТИНСТВА ТА РОЗВИТКУ ЗОН ВІДПОЧИНКУ

Затверджено обласну Програму «Медичні кадри Миколаївщини» на 2013-2017 роки. Серед інших заходів програми – встановлення щорічної премії кращим медичним працівникам галузі охорони здоров’я області. На ці цілі з обласного бюджету третій рік поспіль виділяються кошти у сумі 150 тис. грн.

Особливу увагу постійна комісія приділяє створенню Миколаївського обласного перинатального центру. За рахунок коштів обласного бюджету виготовлено проектно-кошторисну документацію на будівництво обласного перинатального центру.

Заходи щодо реалізації Обласної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2013-2016 роки розроблено з метою реалізації соціальної ініціативи Президента України В.Ф. Януковича щодо впровадження європейських підходів до забезпечення громадян гідною роботою.

А реалізація заходів Програми зайнятості дозволить протягом 2013-2017 років забезпечити працевлаштування 128 тисячі осіб, які перебуватимуть на обліку у службі зайнятості.

У рамках Програми «Безбар’єрна Миколаївщина» з обласного бюджету виділяються кошти на фінансову підтримку діяльності обласної організації Союзу організацій інвалідів України, сурдопереклад програм на телеканалі «Миколаїв» для інвалідів з вадами слуху, підвищення кваліфікації сурдоперекладачів, надання пільг інвалідам I та II груп загального захворювання (в тому числі по зору) по сплаті за житлово-комунальні послуги, електроенергію, скраплений газ та тверде паливо, забезпечення засобами реабілітації та спецавтотранспортом, навчання інвалідів, роботу інвалідних підприємств тощо.

КОМІСІЯ З ПИТАНЬ РЕГУЛЮВАННЯ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ, ПРИВАТИЗАЦІЇ ТА КАПІТАЛЬНОГО БУДІВНИЦТВА

Прийнято Програму проведення приватизації майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області на 2012-2014 роки та періодично на сесіях затверджуються Переліки об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області, які підлягають приватизації.

Були прийняті: Порядок відчуження (продажу) майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області, Порядок оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області та Порядок списання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області.

Постійна комісія визначає та погоджує умови передачі в оренду нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області. Так, станом на звітний період, за погодженням постійної комісії балансоутримувачами укладено 254 договори оренди нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області.

ВИКОНАННЯ ДОРУЧЕНЬ ВИБОРЦІВ

На виконання депутатами обласної ради доручень виборців щорічно в бюджеті Миколаївської області передбачаються кошти з розрахунку по 20,0 тис. гривень на депутата. У 2013 році депутатами обласної ради на фінансування об’єктів соціального призначення спрямовано біля 1,5 млн. гривень.

Так, відповідні кошти було спрямовано на потреби:

– закладів освіти – 813,7 тис. гривень;

– закладів охорони здоров’я – 546,6 тис. гривень;

– культури – 33 тис. гривень;

– обласних закладів фізичної культури і спорту – 30 тис. гривень;

– водопостачання в сільських населених пунктах – 7 тис. гривень;

– на видання літературно-художнього журналу «Соборна вулиця» – 20 тис. гривень.

ОБЛАСНИЙ ЩОРІЧНИЙ КОНКУРС ПРОЕКТІВ ТА ПРОГРАМ РОЗВИТКУ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

До Програми розвитку місцевого самоврядування у Миколаївській області на 2012-2015 роки включено розділ стосовно запровадження щорічного обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. В обласному бюджету на 2013 рік передбачено фінансування Програми розвитку місцевого самоврядування у Миколаївській області на 2012-2015 роки у сумі 502 тис. гривень.

Реалізація цього конкурсу дозволяє місцевим радам шляхом участі у конкурсі залучати кошти обласного бюджету на вирішення проблемних питань територіальних громад. Громади отримують реальний результат і, як наслідок, готові включитися у роботу з підготовки проектів для участі у наступному етапі обласного конкурсу.

Комментарии:

  1. Данило:

    На водопостачання в сільській місцевості направлено всього 7 тисяч грн, мабуть депутати не п`ють простої води.а до простого люду їм байдуже !

Сообщение:

*

НОВОСТИ