«Дивосвіт» Олександра Казаріна

Новости, Общество

  11 Окт , 2013

Чим дивує дитяче містечко?

Приводом для візиту журналіста у досить віддалене від обласного центру (дорога зайняла близько трьох годин) село Новомар’ївка Братського району стало дитяче спортивно-розважальне містечко «Дивосвіт», що є прикладом турботи про дітей для усієї Миколаївської області та за її межами.Містечко виявилося насправді унікальним, але з нього тільки розпочалося наше знайомство із передовим господарством, яке очолює Олександр Олексійович Казарін. Віддаленість «від цивілізації», як виявилося, аніскільки не заважає новомар’ївцям багато у чому почуватися по-сучасному комфортно, а подекуди користуватися тим, чого не мають навіть мешканці великих міст.

Утім, усе по порядку. 15 червня нинішнього року у Новомар’ївку з’їхалося багато поважних гостей, серед яких були голова облдержадміністрації Микола Круглов та голова Миколаївської облради Ігор Дятлов. Урочисто відкривали дитяче містечко «Дивосвіт», що у буквальному розумінні виправдовує свою назву. Наразі його називають «перлиною Братського району» та «справжнім дивом», побачити яке їдуть не тільки з усього району і області, навіть гості з Росії та Білорусі, що влітку відпочивають у селі, відгукуються захоплено про цей рукотворний комплекс.

Якось під час перебування у Франції Олександр Олексійович звернув увагу на те, що чи не в кожному кварталі там облаштовані куточки для дітей, де вони можуть займатися спортом та грати. Одразу виникла думка влаштувати щось подібне і для малечі свого району. Задумано – зроблено!

Ура! Дитяче спортивно-розважальне містечно «Дивосвіт» відкрите!

Усього за півтора місяця, «з нуля», керівник будівельної фірми Георг Араратович Алдиханян, запропонувавши оригінальні технологічні рішення та використовуючи найсучасніші матеріали, збудував «містечко радощів» для дітей і дорослих. Поля для занять міні-футболом, баскетболом, волейболом, тенісний корт, майданчик для гри в екзотичний для нашої місцевості міні-гольф, а також три дитячі ігрові майданчики, душові та роздягальні, дитяче кафе, дві альпійські гірки і фонтан разом склали чудовий та зручний комплекс для перебування дітей і дорослих. А ще – це три додаткові постійні робочі місця, що досить важливо для села.

Губернатор Микола Петрович Круглов під час урочистостей зазначив, що новомар’ївський тенісний корт став першим побудованим у сільській місцевості області, а сам «Дивосвіт» назвав «взірцем для інших районів» і висловив упевненість у тому, що «й вони підтягнуться і побудують такі спортивні споруди у себе».

Спеціальна посипка на ігровому майданчику (щоб дітки не розбивали колінок, якщо впадуть), фінські покриття у спортивних секторах, прекрасні рідкісні квіти у зелених зонах – узагалі новобудова коштувала 1,5 млн. грн. Усі витрати оплатила сільськогосподарська спілка приватних паїв «Куйбишева», де О.О. Казарін – незмінний керівник от вже більше 23 років.

Ініціативу шанованого керманича підтримали новомар’ївці.

«Починали саджати квіти у той час, коли не було широкого вибору, – розказує Тетяна Геннадіївна Гертфельдер, господарка дитячого містечка. – Кожен зі свого двору приніс те, що міг: сальвії, хризантеми, чорнобрівці, вечірню зірку – квіти невишукані, але нас вразив сам факт того, що люди щиро відгукнулися, принесли розсаду та допомагали її висаджувати».

У містечку, окрім Тетяни Геннадіївни, яка опікується квітами та готує для малят смачні бутерброди та чай, працюють ще тренер Сергій Станіславович Назаренко та охоронець. Кожна людина – на своєму місці – і в тому вбачається дивовижне вміння Олександра Казаріна безпомилково підбирати людей, мудро працювати із кадрами.

Тетяна Гертфельдер розповіла: у її житті склалося так, що за своєю професією бухгалтера вона ніколи не працювала. Опікувалася домашнім господарством та сім’єю, адже у неї четверо дітей. І тільки опинившись на роботі у дитячому містечку «Дивосвіт» відчула, що потрапила на таке місце, про яке завжди мріяла.

У ССПП «Куйбишева» найсучасніший машинно-тракторний парк.

Заради роботи у «Дивосвіті» переїхав із села Костуватого тренер Сергій Станіславович Назаренко. Завдяки йому бажаючі взяти участь у змаганнях на спортивних майданчиках буквально стають у чергу.

Дитячий комплекс рідко буває порожнім, адже з ранку до пізнього вечора тут перебувають діти, а нерідко поруч з ними – займаються спортом дорослі. Коли школярів запитали, що для них є «Дивосвіт», то почули багато цікавих думок. Але відповіддю на всі запитання можна назвати слова 17-річного Андрія Федорченка: «Дивосвіт» став альтернативою бару і вживанню тютюну».

Зі спортом – по життю

Олександр Олексійович не випадково багато уваги приділяє саме спортивному загартуванню молоді, адже розуміє важливість виховання здорового фізично і духовно молодого покоління. Шість років тому він разом із тоді ще директором Новомар’ївської ЗОШ І-ІІІ ст., а нині головою Братської районної ради Тамарою Миколаївною Фесько та колишнім сільським головою Анатолієм Миколайовичем Кравцем став співзасновником районного турніру з футболу «Кубок господарів», який проводиться серед шкільних команд. Кожного року змагання стають визначною подією для усього району. Хлопці залюбки грають на футбольному полі, отримують призи та солодощі, а кожна школа-учасник обов’язково поповнює запаси новенькими шкіряними м’ячами, які закуповує ССПП «Куйбишева».

Єдиний у сільській місцевості професійний тенісний корт.

Ще однією безперечною гордістю Олександра Казаріна є відремонтований спортивний зал у місцевій школі. Цей об’єкт насправді колись був у селі притчею во язицех: під час дощів перехід до спортзали заливало водою по щиколотки, до того ж електричні розподілювачі могли ось-ось замкнути. Куди не зверталася тоді директор Тамара Фесько, всюди отримувала відмови. Із проблемою впорався лише Олександр Казарін, який знайшов 350 тис. грн.на капітальний ремонт зали. Сьогодні у цьому приміщенні є металопластикові вікна, сучасна підвісна система опалення, оновлена підлога та встановлено тренажери. Спортзал працює і під час шкільних уроків, і після них, коли діти приходять на заняття у спортивних секціях з волейболу, баскетболу та настільного тенісу. Як повідомив учитель фізкультури Володимир Володимирович Момченко, завдяки створеній базі учні Новомар’ївської ЗОШ постійно займають призові місця у районних і обласних змаганнях з цих видів спорту, а за підсумками навчального року посіли І місце в районній спортивній спартакіаді школярів. З цього навчального року тут проводять заняття з карате інструктори і тренери, що приїздять з міста Южноукраїнська.

Розпочинається гра на футбольному турнірі «Кубок господарів».

Голова Братської райради Тамара Фесько вважає, що ставлення Олександра Казаріна до молоді якраз є яскравим прикладом утілення соціальних ініціатив Президента України Віктора Федоровича Януковича: «Є соціальні ініціативи Президента, є людина, яка їх профінансувала, є результат. Діти пішли з барів, вони займаються спортом. Як на мене, чітко вимальовується ланцюг, де кожна ланка – на своєму місці».

Основа району

Новомар’ївці вважають, що їм дуже пощастило із тим, що базовим господарством для них є ССПП «Куйбишева», яке стало продовжувачем славних традицій попереднього ще радянського одноіменного колгоспу. Втім, на керівну посаду Олександр Олексійович Казарін прийшов у 1990 році – у складний час перебудови, коли багато чого було занедбано та розвалено. Відбудував місцевий Будинок культури, який зараз є окрасою Новомар’ївки, відремонтував розбиті дороги, опікувався проведенням газу і питною водою (повністю утримує на балансі дві артезіанські свердловини, систему водопостачання), ремонтує ФАПи та амбулаторії.

Маючи досвід роботи головного агронома, Казарін одразу завоював авторитет серед односельців своєю вимогливістю, принциповістю і увагою до людей. Його господарство завжди утримувало лідерство по району як з виробничих показників, так і по внесках у соціальну сферу, на яку тільки нинішнього року витрачено 2 млн. грн.Тут завжди були і є найвищими врожаї, зокрема нинішнього року зібрали майже 12 тис. тонн зерна при середній урожайності озимого ячменю 52,6 ц/га, пшениці – 45 ц/га,що набагато більше середніх показників по області. Рослинництво є основним напрямком діяльності господарства, а успішна робота забезпечується великим парком сучасної машинно-тракторної техніки. Незалежно від сезону господарство дає постійну роботу майже 200 працівникам, у той час, коли сільрада забезпечує не більше 12-15 робочих місць. Робота знаходиться і для чоловіків, і для жінок, вдома ніхто не сидить ні взимку, ні влітку.

Обжинки – свято для усього району.

Запорукою успіху односельці вважають вивірену систему роботи у сільгосппідприємстві, стабільність та вміле використання останніх досягнень техніки, науки і хімії.

Пекарня ССПП «Куйбишева» працює цілодобово, щоб зранку, вже о шостій годині, везти свіжий хліб до сусідніх сіл та до Братського. До речі, ціна хлібної продукції – чи не найнижча в районі: 860 грамів білого хліба коштує 2 грн., а 740-грамовий буханець сірого – всього 1 грн. 50 коп. Борошно з млина купують мешканці не тільки найближчих сіл, а навіть із сусідньої Кіровоградщини.

Економічно підтримує Олександр Казарін і місцевих жителів, скуповуючи молоко для Баштанського сирзаводу «Славія». «В день приймаємо до 2 тонн молока, – розповідає Олександр Олексійович. – Є такі сім’ї, що утримують по три корови і здають до 50 літрів молока. Подекуди один двір отримує тільки за молоко по 3-4 тис. грн. на місяць. Отака грошова прибавка для місцевого населення».

Олександр Казарін не тільки допомагає утримувати тваринництво місцевим мешканцям, а й у господарстві спілки має 134 корови, 84 голови молодняка, 674 – свинейта 11 коней. Власне тваринництво дозволяє не стільки отримувати прибуток, скільки забезпечує якісною м’ясною продукцією дитсадки, школи, лікарні, що є наразі одним з перших завдань керівника ССПП «Куйбишева», незважаючи на те, що уся соціальна сфера належить усе ж таки сільській раді та повинна забезпечуватися державою.

Робота заради  людей

Олександр Олексійович отримує багато прохань про допомогу і нікому не каже «ні». Не відмовляє ще й тому, що є народним обранцем: п’ять скликань поспіль земляки обирають його до обласної ради. До його виборчого округу входять одразу 11 сільських рад – більше, ніж у будь-кого з депутатів, а за рік на його депутатських зустрічах побувала така кількість людей, скільки проживає у всій Новомар’ївській сільській раді, на особистих прийомах депутат вислухав 83 жителів, які порушували важливі і актуальні для життя району питання: забезпечення скрапленим газом, робота автобусних маршрутів, рух поїздів по станції Людмилівка тощо.

Усі свої депутатські кошти – 20 тис. грн. – Олександр Казарін розподіляє порівну між сільрадами району. Люди знають його особисто і кажуть так про свого депутата: «Казарін – то людина слова. Даремно обіцяти не буде, але якщо пообіцяв – зробить обов’язково».

«Кожного року ми одержуємо багаті врожаї, – розмірковує Олександр Олексійович. – Але час пройде, і ми забудемо про цю велику врожайність. Неважливо навіть, чого і скільки ми виробили, а головне, як при цьому живе

Господарка містечка «Дивосвіт» Тетяна Гертфельдер.
 

людина. Всі зусилля повинні бути заради блага людей. Можна мати великі врожаї, але ходити в чоботах по бездоріжжю, сидіти без води і без газу, а наші діти не знатимуть, куди діватися. Щоб так не сталося, ми і виділяємо такі великі кошти на благоустрій села, на соціальну сферу. Для того, щоб наша молодь не почувала себе непотрібною, як у багатьох селах».

Не можна не погодитися із Олександром Олексійовичем іще в одній думці. Коли з’явилася можливість взяти землю, багато хто з селян подумав, що будуть на ній господарювати, мати гроші і швидко стануть заможними. Але ж при тому соціальна сфера залишилася без господаря, занепали будинки культури, школи, лікарні. Хтось, може, і став багатшим, але всі разом ми втратили більшість здобутків попередніх років. «А земля – то ж всенародне багатство, вона належить усім, і годує всіх. Треба і самому жити, і людям дарувати радість, забезпечувати достойне життя», – вважає Олександр Казарін.

Погляд у майбутнє

Олександр Олексійович Казарін – заслужений працівник сільського господарства України. У рік відзначення 75-річчя Миколаївської області його ім’я було занесено у Всеукраїнську книгу «Велич та пошана України». Неодноразово він був переможцем у номінації «Сільське господарство» обласного та районного конкурсів «Людина року». Можна довго перераховувати регалії О. Казаріна, які свідчать про здобутки цієї шанованої людини. Але це вже зроблено і оцінено його вдячними земляками. Сам Олександр Олексійович з упевненістю дивиться у майбутнє і тому стільки уваги приділяє молоді. Всіляко пропагує спорт та здоровий спосіб життя, опікується вихованцями центру соціально-психологічної реабілітації, є частим та бажаним гостем у вихованців трьох будинків сімейного типу, які розташовані на території сусідньої Григорівської сільської ради. Іще одна деталь: у Новомар’ївському будинку культури працює зал обрядових послуг, де відбуваються урочисті реєстрації шлюбів. Говорять, що приїжджають навіть із сусідніх сіл. Оце і є майбутнє Новомар’ївки і всього району.

Олександра Казаріна називають безперечним лідером району. І хто б на сьогоднішній день не очолював усі державні структури, люди кажуть: «Казарін – то є Казарін!».

Поважають Олександра Олексійовича за особисті та ділові якості, вимогливий, але добрий характер, високу відповідальність за будь-яку справу та за яскравий талант керівника.

Олександр Гридін, Новомар’ївський сільський голова, так оцінив діяльність господарства, очолюваного О. Казаріним: «Нашій громаді пощастило, тому що ми маємо на нашій території базове господарство, міцне, прогресивне сільгосппідприємство ССПП «Куйбишева». Нам пощастило двічі, тому що його керівник, заслужений працівник сільського господарства України, депутат обласної ради О.О. Казарін у всіх справах підтримує громаду, турбується про розквіт сіл, соціальну сферу, культуру на селі. Господарство та його керівник відіграють особливу роль у житті та розвитку громади, за що люди завжди висловлюють слова подяки. Така співпраця органу місцевого самоврядування та сільгоспформування – приклад для наслідування іншим».

Старший пекар Наталія Бевз готує продуктові набори для ветеранів.
 

Наприкінці жовтня село Новомар’ївка Братського району відзначатиме свій черговий День народження. Знову лунатимуть слова пісні, яку склали про улюблене село новомар’ївці:

Простягнулось квітуче село 

Вздовж маленької річки дзвінкої.

Наймиліше у світі воно – 

Не бажаю я іншої долі!

Новомар’ївка, Новомар’ївка – це спів солов’я.

Новомар’ївка, Новомар’ївка, ти – любов моя!

Зі святом, новомар’ївці!

Тетяна ФІЛІППОВА

Сообщение:

*

НОВОСТИ