Щасливе дитинство – спільне завдання влади і батьків

Минулого тижня заступник голови облдержадміністрації Наталя Іванцова побувала з робочою поїздкою у Казанківському районі. Метою візиту стала перевірка виконання соціальних ініціатив Президента України щодо охоплення дітей віком до 6 років дошкільною освітою, створення необхідних умов для їх всебічного розвитку.

Нагадаємо, що Президент України Віктор Янукович поставив завдання – протягом наступних двох років розширити мережу дошкільних навчальних закладів у державі, щоб забезпечити охоплення дітей дошкільною освітою на рівні не менше 85%.

У Казанківському районі на виконання соціальних ініціатив глави держави, розпоряджень голови облдержадміністрації розроблено програму «Дошкілля». Протягом останніх років відновлено функціонування дошкільних закладів на території кожної сільради, тоді як раніше діяло лише чотири ДНЗ. Дошкільною освітою охоплено 75% дітей.

Наталя Іванцова оглянула декілька дитсадків безпосередньо у смт Казанка та у селах району.

Вихованці Казанківського дитсадка «Теремок» зустріли гостей яскравими виступами та «Музичним ярмарком». Цього року у закладі відкрито додаткову групу – тепер їх 10, а кількість вихованців збільшилася на 26 осіб. Завідувачка «Теремка» Людмила Воробйова, чий стаж роботи на посаді становить вже 35 років, розповіла, що черги в дитсадок наразі немає, всі діти охоплені дошкільною освітою. Для них створено розвивально-ігрове середовище, є комфортні умови для навчання та відпочинку. В рамках Державної програми цільових екологічних (зелених) інвестицій за рахунок коштів Кіотського протоколу реалізовано утеплення фасадів будівлі, за результатами участі у грантових програмах замінено вікна. До Дня незалежності відкрито фонтан. А планів на майбутнє ще багато – перш за все реконструкція каналізації та будівництво дренажної системи. Роботи вже розпочато – за кошти Фонду охорони навколишнього природного середовища виготовлено документацію, зроблено напорний колектор, поля фільтрації, фундамент під станцію біологічної очистки.

Відвідала Наталя Іванцова і станцію Казанка Веселобалківської сільської ради, на території якої з 1981 року працює дитсадок «Колобок». Нині його відвідує 31 дитина. Заклад може прийняти і більше завдяки відкриттю нової групи. У приміщенні працює газове опалення, обладнано внутрішні санвузли, встановлено бойлери. Оскільки садочок відвідують маленькі мешканці двох населених пунктів, у рамках державної програми «Шкільний автобус» організовано підвезення. Завідувачка закладу Тетяна Листопад висловила щиру вдячність представникам влади за постійну підтримку, завдяки якій «Колобок» має нові вікна, двері, газ, гарячу воду, відремонтовані приміщення груп.

Реалізація соціальних ініціатив Президента України щодо охоплення дітей дошкільною освітою здійснюється як шляхом реконструкції пристосованих до цього приміщень, так і шляхом відновлення функціонування типових будівель. Як то відбувається у селі Миколаївка, де збережено двоповерхову споруду ДНЗ «Усмішка» і нині триває процес її переобладнання. Відновлено опалення другого поверху, який давно не використовувався. Спостерігається тенденція до збільшення кількості дітей – на дев’яти вихованців поповнився заклад поточного року. Районна влада працює в напрямку реконструкції другої черги дитсадка та в перспективі готова відкрити ще одну групу. Працівники закладу щотижня проводять інформаційні зустрічі з батьками, які ще не влаштували своїх малюків до «Усмішки», – в основному це сім’ї зі складними життєвими обставинами. Як цілком слушно відзначила заступник голови облдержадміністрації Наталя Іванцова, дуже важливо створити для дітей комфортні умови перебування у ДНЗ, адже іноді навіть вдома вони не мають таких зручностей.

А в «Усмішці» малюків чекають оновлений спортивно-ігровий майданчик, відремонтовані приміщення, нова постільна білизна та посуд, телевізор, комп’ютер та DVD.

Ще одним яскравим прикладом успішної реалізації соціальних ініціатив Президента України в Казанківському районі став дитячий садок села Велика Олександрівка. У цьому закладі зусиллями громади, сільського голови, районної влади створено насправді домашній затишок та комфорт. Його відвідують 17 малюків. Для них створено всі необхідні умови – реконструйовано опалення, утеплені стіни, замінено вікна та двері. У планах влади – розбудувати приміщення садочка, розширити спортивно-ігровий майданчик.

Оглянувши дошкільні дитячі заклади Казанківщини, Наталя Іванцова висловила переконання, що соціальні ініціативи Президента України спрямовані у майбутнє і спонукають місцеві органи влади до розбудови дошкільної освіти, створення умов для всебічного повноцінного розвитку дітей. В освітній процес ДНЗ активно впроваджуються сучасні технології, забезпечується збалансований розвиток малюків.

Адже забезпечення щасливого та безтурботного дитинства маленьких мешканців Миколаївщини є спільним бажанням влади і батьків.

За матеріалами сайту ОДА

Сообщение:

*

НОВОСТИ