У Миколаєві побувала іноземна делегація

Новости, Официально

  25 Окт , 2013

Напередодні візиту до Миколаївщини 46 депутатів законодавчого органу Карловацької жупанії, що представляють 9 різних політичних сил, одноголосно підтримали підписання меморандуму про співпрацю із Миколаївською облдержадміністрацією.

Про це 22 жовтня під час урочистого підписання цього меморандуму зазначив жупан Карловацької жупанії Іван Вучич.

Він також зазначив, що для їхнього адміністративно-територіального центру, який майже у 10 разів менший від Миколаївської області, дуже велика честь співпрацювати з таким потужним промисловим центром, як Миколаївський регіон, на території якого розташовані фабрики та заводи із світовим ім’ям.

Як підкреслив у своєму вітальному слові голова ОДА Микола Круглов, зараз наша область активно працює над налагодженням нових зовнішньоекономічних зв’язків.

«За своїми географічним розташуванням та кліматичними особливостями Миколаївська область є дуже різноманітною. На території нашого регіону працюють іноземні інвестори із США, Росії, Франції та інших країн світу, а це значить, що Миколаївщина має привабливий інвестиційний клімат», – відзначив у розмові із представниками делегації Микола Круглов.

Після представлення членів робочої поїздки та обговорення можливих варіантів майбутньої співпраці Микола Круглов та Іван Вучич в урочистій атмосфері підписали Меморандум про співпрацю.

На думку пана жупана, цей документ стане тим самим стимулом для об’єднання та налагодження тісних економічних зв’язків не лише між Миколаївською областю та Карловацькою жупанією, а й дасть новий поштовх для розвитку відносин між Україною та Республікою Хорватією.

«Наша держава допоможе Україні в питаннях євроінтеграції, адже з 1 липня цього року ми стали членом Євросоюзу і вже маємо певний досвід проходження процедури набуття членства в ЄС, чим і хочемо поділитися з Україною», – наголосив Іван Вучич.

А голова облдержадміністрації в свою чергу додав, що для нашої держави великою честю буде співпраця з такою європейською державою, як Республіка Хорватія.

Після урочистого підписання Меморандуму представники Хорватії продемонстрували невеликий фільм про свою країну і після цього продовжили робочі поїздки та екскурсії, що цього дня були заплановані у рамках візиту хорватської делегації.

Цього ж дня за програмою робочої поїздки до Миколаївської області представники Карловацької жупанії Республіки Хорватії відвідали ряд потужних підприємств області, а саме: ПрАТ «Лакталіс-Миколаїв», ТОВ «Сандора» та філію «Дельта-лоцман» ДП «Адміністрація морських портів України» (м. Миколаїв).

Як зазначило керівництво ПрАТ «Лакталіс-Миколаїв», їх підприємство вже близько 18 років співпрацює з іноземною компанією Лакталіс, представники якої працюють і на території Карловацької жупанії, тому принциповість компанії в питаннях якості продукції для хорватської делегації дуже знайома, а в смакових якостях продукції іноземці змогли впевнитися під час дегустації продуктів торгових марок підприємства.

Під час візиту до ТОВ «Сандора», яке входить до п’ятірки кращих експортерів області і вже близько 8 років працює в системі «Pepsico», що є представником американського бізнесу, гості з  Хорватії ознайомилися з історією та етапами розвитку підприємства.

Директор заводу Андрій Маковєєнко провів екскурсію по виробництву, де громадяни Республіки Хорватії змогли на власні очі побачити, як виготовляються соки торгової марки «Сандора».

Перебуваючи із оглядовою екскурсією на філії «Дельта-лоцман», члени делегації були вражені тренувальними кімнатами для лоцманів, аналогів яким вони ще досі не зустрічали.

Як сказав пан жупан Іван Вучич, хоча Хорватія є морською державою, але такого рівня підготовки спеціалістів вони не мають. На його думку, їхній державі також потрібно подумати про те, щоб створити і собі такий тренувальний центр.

«Нам є чого повчитися в Україні, і такі візити дозволяють переймати досвід інших держав», – наголосив жупан Карловацької жупанії.

Перший заступник голови ОДА Геннадій Ніколенко в свою чергу додав, що Україна є ще дуже молодою державою, яка на сьогодні обрала для себе європейський напрямок розвитку і робить усе для того, щоб відповідати стандартам Євросоюзу, повідомляє сайт облдержадіністрації.

Миколаївська облдержадміністрація і надалі вживатиме заходів щодо залучення до співпраці зацікавлених інвесторів, збільшення їх кількості, таким чином реалізуючи відповідні завдання Президента України.

Сообщение:

*

НОВОСТИ