Увагу влади – проблемним сім’ям

Про здійснення соціальної роботи з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах, розповідає директор Миколаївського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ірина Павлівна БЕРЕГЕЛЯ.

– Ірино Павлівно, скільки фахівців в області займаються цією роботою?

– На виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича з 2012 року до штатів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за рахунок дотації з державного бюджету введено посади фахівців із соціальної роботи для виявлення, оцінки потреб, надання соціальних послуг та здійснення соціального супроводу осіб та сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах. Роботою фахівців охоплено всі сільські, селищні ради та міста області. Станом на 19.09.2013 в області налічується 412 посад фахівців із соціальної роботи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. З них 100 посад дофінансовуються за рахунок місцевих бюджетів.

– Наскільки ефективною є діяльність такої досить великої кількості соцпрацівників?

– Реалізуючи завдання та доручення Президента України щодо вдосконалення роботи соціальних служб шляхом повного охоплення соціальними послугами найуразливіших категорій населення, раннього виявлення проблемних сімей та вчасного надання їм підтримки, з часу введення посад фахівців із соціальної роботи проінспектовано та охоплено соціальними послугами 44405 сімей з дітьми. Кількість виявлених сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, у 2013 році порівняно з аналогічним періодом 2012-го збільшилася у 6 разів та становить 9418 сімей, в яких виховуються 18880 дітей. Кількість сімей, які перебували під соціальним супроводом спеціалістів ЦСССДМ, становить 6020 сімей, у них 12472 дитини. Також послугами фахівців охоплено 1058 сімей опікунів, 164 прийомні сім’ї, 29 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 1681 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування. За результатами роботи за 9 місяців 2013 року із соціального супроводу знято 3953 сім’ї з позитивним результатом, 1940 дітей залишилися в сім’ях, де був ризик їх вилучення, 111 дітей повернуто із закладів державного утримання до біологічних сімей. Значно збільшилась кількість охоплених сімей, в яких виховуються діти-інваліди або інвалідами є батьки.

– Яким чином надається допомога тим, хто її конче потребує?

– За результатами наданих соціальних послуг 23331 особі надано допомогу в оформленні документів для призначення соціальних виплат, 14700 особам сприяли у вирішенні житлово-побутових проблем, 3386 осіб працевлаштовано, 10445 особам сприяли в отриманні гуманітарної допомоги.

Протягом 2013 року виділено 7 кімнат у гуртожитках (м. Миколаїв) та дві квартири для вирішення житлових проблем шести осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (Доманівський район).

З метою профілактики раннього соціального сирітства та раннього виявлення жінок, які мають ризик відмови від новонародженої дитини, в області діють 22 консультативні пункти при пологових стаціонарах та жіночих консультаціях та один консультативний пункт при Будинку дитини. На цей час розширено функціонал вказаних консультативних пунктів, а саме: здійснення роботи щодо раннього виявлення та надання психологічної підтримки сім’ям з дітьми із вродженими вадами або із затримками розвитку.

Протягом 9 місяців 2013 року роботою вказаних консультативних пунктів охоплено 275 вагітних жінок та членів їх сімей з питань відповідального батьківства. Із пологових стаціонарів до центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надійшли повідомлення щодо 283 жінок, які опинилися в складних життєвих обставинах. Із всіма жінками проведено роботу спеціалістами та фахівцями із соціальної роботи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Також, з метою соціальної підтримки сімей з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, з 2006 року в області діє обласний центр соціально-психологічної допомоги. У 2013-му в центрі відкрито Кімнату матері та дитини (блок – 2 кімнати), розраховану на 4 жінки та 4 немовлят. Протягом 2013 року роботою охоплено 23 жінки та 30 дітей.

Працівники обласного центру соціально-психологічної допомоги для мам немовлят проводять заняття в Школі молодої мами, де їх навчають догляду за немовлятами, відповідальному ставленню до виховання дітей.

– Що робиться з метою вирішення житлового питання?

– Працівники закладу сприяють клієнтам у вирішенні житлових проблем. За 9 місяців 2013 року за сприянням обласного центру соціально-психологічної допомоги та центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 4 сім’ям придбано житло, 6 – поліпшено умови проживання, 15 сімей отримали допомогу одягом та взуттям, 17 сім’ям оформлено державну соціальну допомогу, ще 17 – оформлено/відновлено документи, 37 особам надано допомогу в догляді та лікуванні, 37 особам організовано медичне обстеження.

Вів розмову Микола КРУТИХ

Сообщение:

*

НОВОСТИ