А віз усе там…

16 серпня 2012 року в статті «Про віз, що й нині там» наша газета повідомляла про кричущий випадок міліцейського зволікання та недбальства при розслідуванні кримінальної справи щодо нанесення тілесних ушкоджень середньої тяжкості мешканці Миколаєва М.Ю. Сафроновій. Навіть попри втручання редакції та «обсмикування» міліцейського відомства з боку прокуратури, слідчий Березанського райвідділу УМВС В.В. Мостовий постановив: провадження по кримінальній справі закрити (до цього аналогічне рішення прийняла слідчий Алієва, але постанову було скасовано прокуратурою району). Натомість сама потерпіла – Марина Сафронова з цим вердиктом людини в погонах не погодилася і вже в 2013 році, користуючись положеннями нового Кримінально-процесуального кодексу, повторно спробувала відновити справедливість. Досудове розслідування було доручено… кому б Ви думали, шановний читачу? Правильно, доблесному слідчому Слідчого відділу Березанського РВ УМВС лейтенанту міліції В.В. Мостовому.

Стисло нагадаю суть газетної публікації більш ніж річної давнини. Марина Юріївна Сафронова, перукар з багаторічним досвідом роботи, влітку 2011 року відправилася на морське узбережжя, щоб і відпочити, й копійчину заробити. Але під час конфлікту з охоронцем Храпченко (прізвище змінено. – А.Т.) той, за словами жінки, тричі жбурнув її об стінку, внаслідок чого вона отримала численні ушкодження, зокрема перелам правої плечової кістки. Спочатку чоловік визнавав свою провину, але, після спілкування з міліціянтами, у подальшому категорично відмовлявся від своїх же слів. Більше того: правоохоронці дійшли висновку, що саме громадянка Сафронова, нібито перебуваючи в стані сильного алкогольного сп’яніння.., підсковзнулася й впала, зламавши таким чином собі плече.

Зрештою, двічі провівши «всебічне» й «об’єктивне» розслідування, слідчі Березанського райвідділу неодмінно закривали кримінальну справу, повністю ставши на бік звинуваченого (про причини такої лояльності до однієї із сторін конфлікту можна лише здогадуватися).

І ось, після внесення 6 червня вже 2013 року заяви про скоєний злочин до Єдиного реєстру досудових розслідувань, міліцейський маховик закрутився з новою силою. І знову, засукавши рукави та пам’ятаючи про свій священний обов’язок по пошуку винних та відновленню справедливості, до справи взявся лейтенант міліції В.В. Мостовий.

Утім, досить іронії. Насправді ж слідчий, який повинен був кваліфіковано виконати слідчі дії, цього насправді не зробив (чому, дізнаєтесь трохи нижче). Натомість 31 липня 2013 року видав чергову постанову про закриття кримінального провадження.

Що ж, міліціонер спрацював «оперативно». Ось тільки чомусь копія постанови слідчого дійшла до Марини Юріївни зовсім не швидко, а лише через два тижні – 14 серпня, що не дало їй змоги у суді Березанського району оскаржити постанову слідчого, адже, на думку судді, сплив десятиденний термін на подібні дії (Сафронова звернулася до районного суду 21 серпня).

Щоправда, апеляційний суд своєю ухвалою поправив колег, указавши, що громадянка Сафронова не порушила строків оскарження постанови, адже звернулася у десятиденний термін після ОТРИМАННЯ копії постанови. Але хто поверне жінці втрачені час, нерви та кошти, адже їй довелося звернутися до юриста?

І ось 4 жовтня Березанський районний суд, розглянувши скаргу громадянки М.Ю. Сафронової, своєю ухвалою скасував постанову слідчого СВ Березанського РВ УМВС України в Миколаївській області В.В. Мостового про закриття кримінального провадження. Адже, як з’ясували судді, слідчий при прийнятті постанови послався на результати слідчих дій, які не проводилися (допит свідків), а витяги з показань потерпілої та висновків судово-медичних експертиз у постанові слідчого викладені уривками та не відповідають дійсності. Дозволю собі перекласти юридичну мову на людську: мало місце принаймні службове недбальство, якщо не кричущий непрофесіоналізм та фальсифікація.

Отже, до справи знову взявся слідчий В.В. Мостовий. Побажаємо ж міліціонеру усунути ті «дрібні» недоліки, на які вказав суд, і чесно й неупереджено довести справу до логічного завершення. Про що наша газета неодмінно повідомить своїх читачів.

Андрій ТЮРІН

P.S. Коли номер готувався до друку, стало відомо: на вимогу М.Ю. Сафронової начальником слідчого відділу Березанського РВ УМВС В.Г. Булатом, через висловлену потерпілою недовіру, слідчого В.В. Мостового усунуто від розслідування та призначено нового слідчого.

Сообщение:

*

НОВОСТИ