Флагман галузі птахівництва

Про роль і місце тваринництва у сучасній структурі агропромислового комплексу годі й казати: окрім забезпечення продовольчої безпеки населення та великої капіталізації, ця галузь є немов паличкою-стукалочкою у вирішенні однієї з найзлободенніших проблем українського села – безробіття. Скажімо, в АП «Благодатненський птахопром» мають гідну роботу впродовж усього календарного року одразу 583 мешканці Благодатного та ще доброго десятка навколишніх сіл і навіть районного центру.

Загалом «Благодатненський птахопром» – одне з кращих в Україні підприємств з вирощування птиці та виробництва яєць. Масштаб вражає: за перші десять місяців 2013 року птахівники виробили 744 тонни м’яса та відвантажили замовникам 47,5 мільйона яєць. Окрім того, підприємство успішно займається вирощуванням зернових культур, сої та соняшнику, виробництвом комбікормів, пропонує інші послуги з переробки сільгосппродукції. 

Витоки створення цього підприємства сягають коренями 1989 року, коли молодий та енергійний Олег Юрченко разом із однодумцями створив інкубаційний цех у занедбаному приміщенні одного з відділків радгоспу-технікуму в рідній для себе Мигії. Перший млинець не був глевким, тож уже в 1994 році Олег Олександрович організовує підприємство «Благодатненський птахопром». Крок за кроком – будувалися нові корпуси, завозився молодняк перспективних порід птахів, удосконалювалися технології, й нині у Благодатне вже їздять по передовий досвід з інших куточків Миколаївщини і України. 

Та на підприємстві ані на мить не зупиняються на досягнутому. Нещодавно тут побудували зерносховище потужністю 100 тис. тонн та реконструювали комбікормовий завод, наростивши його потужність до 30 тисяч тонн комбікормів на рік.

Здобутки місцевих птахівників не залишилися непоміченими на державному рівні: 2005 року О.О. Юрченка Указом Президента України було нагороджено орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, а зовсім нещодавно, минулого року, глава держави удостоїв знаного аграрія ордена «За заслуги» ІІ ступеня. 2009 року Олега Юрченка цілком заслужено було визнано «Людиною року Миколаївщини» у номінації «Сільське господарство і промисли». 

 

В гостях у птахівників – губернатор області Микола Круглов.

Гадаю, цими високими нагородами було по достоїнству оцінено не лише виробничі заслуги директора та всього дружного колективу «Благодатненського птахопрому», а й багаторічні зусилля з відродження соціальної сфери села. Причому підприємство допомагає всім сільським громадам, на території яких здійснює виробничу діяльність, це – Благодатненська, Новокрасненська, Садівська, Іванівська сільські ради та Арбузинська селищна рада. Це і сприяння у ремонті об’єктів соціальної сфери, і допомога продуктами харчування, участь у реалізації суспільно важливих проектів місцевих громад тощо. 

Побажаємо ж підприємству, яке є лідером в області щодо розвитку птахівництва, й надалі залишатися дороговказом для інших господарств. Зі святом вас, птахівники!

Надія МАКАРОВА та Андрій ТЮРІН

Сообщение:

*

НОВОСТИ