«Очаківський райагрохім» – не зовсім очаківський, а, схоже, іноземний…

Товариство з обмеженою відповідальністю «Очаківський райагрохім», яке займається, крім іншого, виноградарством уселі Парутине, отримує бюджетні кошти від Міністерства аграрної політики та продовольства України, відповідно до порядку використання коштів на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України.

Держфінінспекцією в Миколаївській області проведено ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності товариства щодо законності отримання бюджетних коштів упродовж останніх трьох років, та виявлено факти незаконного одержання бюджетних коштів на загальну суму 2,2 млн. грн.

При цьому 98,2 відсотка його статутного капіталу належать товариству з екзотичної країни Беліз у Центральній Америці, що є не чим іншим, як підтримкою іноземного капіталу.

Так, ревізією виявлено порушення вимог робочих проектів зі створення виноградних насаджень, затверджених Міністерством аграрної політики України, дотримання яких є обов’язковим, однак ТОВ «Очаківський райагрохім» насаджено сорти винограду, що значно нижчі за ціною, та недотримано вимоги щодо внесення органічних добрив. Це призвело до незаконного отримання коштів з державного бюджету на суму понад 1,2 млн. грн.

Більш того, ревізією виявлено факт незаконного отримання бюджетних коштів на загальну суму 462 тис. грн. за органічне добриво, оскільки отримання та транспортування не підтверджено документально: не виявлено списання паливно-мастильних матеріалів на автотранспортні засоби, якими оформлено перевезення добрив та нарахувань заробітної плати водіям, задіяних на перевезенні. Таким чином, ТОВ «Очаківський райагрохім» подало до районної комісії недостовірні документи щодо понесених витрат.

Ще 513 тис. грн. бюджетних коштів товариство незаконно отримало внаслідок безпідставного збільшення комісією управління агропромислового розвитку Очаківської райдержадміністрації розміру компенсації витрат на придбання саджанців та матеріалів.

При цьому, станом на час збільшення нормативу компенсації Міністерством АПК, усі виконані ТОВ «Очаківський райагрохім» роботи у виноградарстві були оплачені з державного бюджету у повному обсязі.

Незважаючи на це, управління «підкинуло» товариству з іноземним капіталом «Очаківський райагрохім» ще півмільйона гривень.

Загалом, за результатами ревізії, ТОВ «Очаківський райагрохім» незаконно одержало бюджетних коштів на загальну суму 2,2 млн. грн.

До об’єкта контролю направлено вимогу про повернення до державного бюджету безпідставно отриманих бюджетних коштів.

Держфінінспекцією в Миколаївській області порушено перед Департаментом агропромислового розвитку Миколаївської облдержадміністрації питання припинення бюджетного фінансування ТОВ «Очаківський райагрохім» до повного усунення порушень, виявлених ревізією.

За матеріалами ревізії Управлінням СБУ в Миколаївській області внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато кримінальне провадження, передбачене ч. 2 ст. 222 Кримінального кодексу України («Шахрайство з фінансовими ресурсами»).

Прес-служба Держфінінспекції у Миколаївській області

Сообщение:

*

НОВОСТИ