Острівок добробуту посеред степу

Новости, Общество

  14 Ноя , 2013

Коли хтось із гостей Прибузького краю вперше буває у селі Семенівка, то щиро дивується: з якого такого дива у південному степу ще зберігся острівок соціалізму? Судіть самі: семенівці мають і гарний просторий Будинок культури, і ошатну школу, а сам населений пункт милує око великою кількістю ошатних будиночків.Крім того, місцеве господарство ПрАТ «Оберіг» не лише зберегло виробничі надбання попередніх поколінь, а й підняло планку сільськогосподарського виробництва на сучасний рівень. Тут живуть привітні та роботящі люди, котрі виховують дітей та з оптимізмом вдивляються в обрій завтрашнього дня.

Утім пояснення такому «феномену», як на мене, криється в особистості однієї людини – депутата обласної ради Олександра Олександровича Чебана, який є справжнім головою не тільки для господарства, а й для всього великого села. Вмілий господарник, він і за складних умов переходу на нові економічні рейки спромігся налагодити сучасне сільськогосподарське виробництво, яке забезпечує семенівців роботою та гідними умовами для життя.

На сцені – самодіяльні артисти

 

Та не хлібом єдиним… Керівнику ПрАТ «Добробут» до всього є діло – і до розвитку культури, і до підтримки спорту. Ба навіть місцевий православний храм щодня відчуває меценатську допомогу з боку Олександра Олександровича, до речі, глибоко віруючої людини.

Саме О.О. Чебан п'ятнадцять років тому був ініціатором створення першого в районі благодійного «Фонду підтримки театру». Завдяки пожертвам усіх небайдужих мешканців села вдалося підтримати майстрів аматорського театру, допомогти в організації концертів та дискотек. До речі, Семенівський театр є однією із візитівок чудового краю – ось уже близько двадцяти років він носить високе звання народного, щоразу радуючи сільського глядача іскрометним живим мистецтвом. А спортивну славу села здобуває й примножує місцева футбольна команда.

Понад десять років тому в селі був утворений новий благодійний фонд – «Семенівський добробут». Головна ідея діяльності цієї організації була простою та зрозумілою всім: кожен господарчий об’єкт поповнює фонд добровільними внесками, а зібрані кошти розподіляються на суспільно корисні проекти. Причому все робиться прозоро і гласно, адже всі рішення та витрати фонду приймаються спільно, із подальшим висвітленням у місцевій газеті. Створення «Семенівського фонду» дозволило у важкі часи зберегти та підтримати у належному стані заклади культури і охорони здоров’я, освіти і спорту. Варто також зазначити, що наразі подібні благодійні фонди функціонують при кожній сільській раді Арбузинського району.

На Покрова, на День села

 

За підтримкою базового господарства відбуваються усі сільські заходи. Скажімо, святкування Дня села Семенівки давно вже перетворилося на справжні народні гуляння. Тут також відзначають визначні державні дати, свято футболу. Мені ж особисто пощастило побувати влітку цього року на другому Всеукраїнському конкурсі «Василя Купали». Семенівська земля гостинно стрічала поетів-гумористів майже з усіх куточків України. До Семенівки навіть завітав відомий майстер художнього слова, лауреат Національної премії ім.Т. Шевченка, Герой України Анатолій Несторович Паламаренко, який по достоїнству оцінив зусилля місцевої громади та особисто О.О. Чебана щодо збереження української культури та духовності. Чи багато ще знайдеться в Україні сіл, в яких проводяться заходи всеукраїнського масштабу?

З нагоди Дня працівників сільського господарства привітаємо з професійним святом та побажаємо всіляких гараздів тим достойникам, невтомними руками яких створюються усі ці матеріальні багатства. Серед них – головний інженер ПрАТ «Оберіг» Віталій Лисенко, механізатори Юрій Денисюк і Михайло Фурса, завідувач току Олександр Потапенко, вагар Світлана Піскун.

Підготували Надія МАКАРОВА та Андрій ТЮРІН

Сообщение:

*

НОВОСТИ