ТОВ «Соборное-1»: що хочу, те й роблю?

Порушень фінансової диципліни та прямих втрат на суму майже 444 тис. грн. виявила Державна фінансова інспекція у ТОВ «Соборное-1», яке обслуговує житловий фонд комунальної власності. Втім, хоч якось пояснити причини виявлених порушень ані у самому підприємстві, ані у Департаменті ЖКГ Миколаївського міськвиконкому не поспішають.Таке злагоджене «мовчання» свідчить про те, що обидва «партнери» зовсім не зацікавлені у прозорості ситуації, що, у свою чергу, наводить на думку про неодмінну корупційну складову відносин у житлово-комунальній сфері міста.

До нас їде ревізор

Житлово-комунальна сфера завжди була для пересічного споживача таємницею «за сімома замками». Живі гроші, які щомісяця справно сплачує переважна більшість мешканців житлових будинків, складають досить значні суми, і поступають вони прямим шляхом на рахунки житлово-комунальних підприємств. А от стан комунального житлового фонду з року в рік у цілому не покращується. Можна тільки здогадуватися про те, що ретельно ховають від сторонніх поглядів працівники численних ЖЕКів, ЖЕДів та ЖЕУ. «Пролити трохи світла» на те, що відбувається у «надрах» комунальних підприємств, допомогла нещодавня перевірка фінансово-господарської діяльності ТОВ «Соборное-1», проведена Державною фінансовою інспекцією у Миколаївській області.

Планова ревізія відбулася у «Соборному-1» уперше за шість років його існування (з 2007 року). Хоча підприємство це приватне, але ж обслуговує воно комунальний житловий фонд, тобто власність громади міста, тому «Соборное-1» є підконтрольним державній фінансовій інспекції, як і інші подібні приватні комунальні структури.

Контролю за діяльністю приватників вимагає уряд країни. У червні нинішнього року на засіданні Кабінету Міністрів України було надане доручення «щодо забезпечення перевірок економічної обгрунтованості тарифів на житлово-комунальні послуги, які були підвищені органами місцевого самоврядування з початку 2013 року». Невдовзі у Миколаївській облдержадміністрації було створено постійно діючу робочу групу з моніторингу та перевірки тарифів на житлово-комунальні послуги, яку очолює перший заступник голови ОДА Геннадій Ніколенко. У групу увійшов, зокрема, і спеціаліст державної фінансової інспекції.

«Безстрокова» угода

Те, що виявилося під час ревізії за період з 1 січня 2011 року до 31 травня 2013 року, здивувало навіть досвідчених спеціалістів держфінінспекції.

ТОВ «Соборное-1» було засновано у 2007 році Л.А. Гусєвим, який є одночасно єдиним його власником і директором. У цьому ж році «Соборное-1» виграло конкурс на обслуговування житлових будинків центральної частини міста та надання відповідних послуг їх мешканцям. Усупереч існуючому порядку, Департамент ЖКГ Миколаївського міськвиконкому не проводив конкурс своєчасно, а… просто продовжував дію угоди з «Соборным-1», укладену напочатку. А от у 2011 році конкурс  таки відбувся, але єдиним його учасником був… здогадайтеся, хто? Звичайно, наш візаві – ТОВ «Соборное-1», яке господарює досі. Тож виникають доречні запитання: «Невже за цей час не знайшлося ніякого іншого підприємства, яке б претендувало на обслуговування будинків у центрі міста? Невже «Соборное-1» виявилося настільки непогрішним і настільки ідеально обслуговує свою територію, що виключно йому протягом шести років доручається надавати житлово-комунальні послуги?». Факти залишаються фактами: «Соборное-1» має можливість працювати у досить прибутковому районі міста практично без ніякої конкуренції протягом багатьох років, а міські чиновники грубо порушують законодавство, «не утруднюючи» себе своєчасним проведенням конкурсів. За висновками спеціалістів Держфінінспекції, з 2.04.2012 р. ТОВ «Соборное-1» здійснює свою діяльність «без правових підстав», фактично незаконно розпоряджається комунальною власністю: більш ніж 400 будинками та їхніми допоміжними приміщеннями, прибудинковими територіями та майданчиками. За спостереженнями ревізорів, що зафіксовано у акті ревізії, перелік житлово-комунальних послуг, який надає ТОВ «Соборное-1», – мінімальний, а якість їх виконання бажає кращого.

Ревізори засвідчили іще одну цікаву деталь. «Соборное-1» існує не само по собі, а одразу у трьох обличчях – у 2008 році з’являєтьсяТОВ «Соборное» (воно ж ТОВ «Моноліт-Маркетинг»), а з жовтня 2012-го – ТОВ «Соборне-1», ознак фактичної присутності яких перевіряючі так і не знайшли, з чого можна зробити висновок про цілковиту їх фіктивність. А єдиним засновником і власником усіх трьох підприємств, до речі, зареєстрованих за однією і тією ж адресою, «поряд» із департаментом ЖКГ (вул. Адмірала Макарова, 7), значиться вже знайомий нам Л.А. Гусєв. З невідомих причин усі повноваження на укладання угод із мешканцями будинків «Соборное-1» передає «Соборному», причому не повідомляючи про це Департамент ЖКГ, що знову ж таки є грубим порушенням закону. Адже своє право обслуговувати міські будинки підприємство чомусь передало іншій фірмі, не повідомляючи законного власника будівель. Це означає, що в договорі значиться «Соборное-1», а гроші на свій рахунок отримує «Соборное». А яка, мовляв, різниця? Існування підприємств-клонів може свідчити тільки про те, що кошти розпорошуються та перерозподіляються, щоб приховати справжні прибутки та уникнути сплати податків у повному обсязі. Яким чином? Від суми платежів одне підприємство повинно заплатити до 20%, а от «маленькі» фірми можуть дозволити собі платити єдиний податок не більше 10%. Відчуваєте різницю?

На що витрачаються кошти мешканців?

Фінансова перевірка виявила недоотримання «Соборным-1» доходів на суму 329,7 тис. грн., які фактично могли б бути направлені на підтримання житловокомунального фонду, стан якого, як відомо, залишає бажати кращого. Втім, коштами споживачів на підприємстві розпоряджалися на свій власний розсуд. Наприклад, грішми людей оплатили 2 тис. 600 грн. штрафів, які керівники «Соборного-1» повинні були сплатити з власного гаманця за численні адміністративні порушення, накладені контролюючими органами. Наприклад, за неприбрані вчасно сміттєві звалища.

Виявлені ревізією неправомірно використані кошти ТОВ «Соборное-1» виплатило одразу після проведення ревізії, тим самим визнавши правоту ревізорів. Не погодилося керівництво лише із сумою у 77 тис. грн., за рахунок яких обслуговувався автомобіль «Мерседес», що належить Гусєву. Він, як фізична особа, здав власне авто в оренду директорові «Соборного-1» П.В. Шумакову, тобто фактично сам собі. Нотаріально цей договір посвідчений не був, а до того ж використання «Мерседеса» у службових цілях не підтверджується жодним подорожнім листом. За період ревізії на вказану іномарку було придбано бензину на 61 тис., а також запасних частин майже на 16 тисяч гривень. Наразі Держфінінспекція у судовому порядку оскаржила ці майже 77 тис. грн., витрачені комунальниками, і за рішенням суду «Соборное-1» повинне відшкодувати цю суму.

Багато запитань викликає і угода на випадок аварійних ситуацій, яку Л.А. Гусєв знову укладає фактично сам із собою – між «Соборным-1» та фізічною особою Гусєвим. Згідно з умовами цієї угоди, «Соборное-1» щомісяця перераховує «цьому підприємцю» 6 тис. грн. за аварійне обслуговування будинків. При цьому ревізори не знайшли жодного запису про виклики та результати роботи. Виявляється, що фіксувати якісь аварійні ситуації у даному випадку «учасники» цієї угоди взагалі не вважають за потрібне.

Всюди – свої люди

Втім, справжнім захоплюючим детективом для ревізорів стало розслідування історії перерахування 16 млн. 360 тис. грн, які «Соборное-1» отримало від декількох будівельних фірм нібито за виконання ремонтно-будівельних робіт. Зазначу ще й те, що «Соборное-1» не має ні відповідного штату робітників, ні матеріальної бази для повноцінного їх виконання. А податкова інспекція визнала ці правочини нікчемними. Майже одразу після надходження ці кошти перераховувалися на рахунки чотирьох підприємств, які або були ліквідовані, або знаходилися у стані ліквідації: ТОВ «Астеза», ТОВ «Намив-1 ЖЕУ 6», ТОВ «Платинум Систем» та ТОВ «Сан Брідж». Не перевантажуючи читачів зайвими цифрами, зазначу тільки те, що ревізори з’ясували за даними з Державного реєстру. ТОВ «Астеза» було засновано дружиною Л.А. Гусєва – О.А. Чернушко, вона ж є і директором. І не тільки цього підприємства. О.А. Чернушко значиться засновником і директором ТОВ «Сан Брідж», ліквідованого у березні 2013 року. Дивно, як тільки вистачало сил і часу у цієї жінки очолювати та керувати обома (а може, й більше) підприємствами одразу?

Л.А. Гусєв також не відстає від дружини. Окрім «Соборного-1», він також «тягнув» заснування та керівництво ТОВ «Намив-1 ЖЕУ 6»,визнане банкрутом у січні нинішнього року. А однодумець і колега Гусєва, юрисконсульт ТОВ «Соборное-1» А.В. Шаповалов заснував та очолив ТОВ «Платинум Систем». Він же, за даними Державного реєстратора, був підписантом на одержання коштів у всіх чотирьох підприємствах, а також… головою ліквідаційних комісій при їх ліквідації. Отаке взаємовигідне «співробітництво»!

Тож, керівні особи ТОВ «Соборное-1» виявилися неабиякими майстрами, які знаються на створенні та подальшому банкрутстві приватних комунальних підприємств. Для чого і з якою метою, можливо, історія колись нам пояснить.

А наразі у підсумках ревізії держфінінспекції зроблено висновок: «Наведене свідчить про участь ТОВ «Соборное-1» у схемі безтоварних фінансових операцій, при цьому не виключена можливість проходження через товариство коштів, які за походженням є бюджетними». Мається на увазі участь «Соборного-1» у будівництві житлового будинку у с. Галицинове за рахунок коштів Міністерства оборони України.

Приватний – не значить ефективний

Заступник начальника відділу інспектування у сфері послуг Державної фінансової інспекції у Миколаївській області Олена Миколаївна Комарницька, яка працює у складі робочої групи з моніторингу житлово-комунальних послуг, вважає, що від таких суб’єктів господарювання, як ТОВ «Соборное-1», комунальне господарство міста тільки втрачає. До того ж, приватні комунальники не бажають чути ніяких претензій від перевіряльників та відповідають ревізорам без церемоній: «Хто ви тут такі?». Тому більш доцільним виглядає створення товариств співвласників багатоквартирних будинків, щоб надалі «не годувати» Гусєвих та йому подібних «розпорядників». Зрозуміло, що ані журналістам, ані громадськості ділки від комунальної сфери нічого пояснювати не бажають. На прохання прокоментувати цікаві висновки ревізійної комісії Держфінінспекції начальник управління житлового господарства Департаменту ЖКГ Миколаївського міськвиконкому Олександр Миколайович Гапчук без будь-яких пояснень запропонував журналістові написати офіційний запит. Не вдалося поговорити і з виконавчим директором ТОВ «Соборное-1» Світланою Миколаївною Москаленко. Взявши телефонну трубку, вона не захотіла відповідати на запитання і запропонувала кореспонденту передзвонити на другий день. Але наступного дня за її телефоном звучав тільки автовідповідач, чомусь англійською мовою, та настійливо пропонував залишити усне повідомлення. Звернення до секретаря також не мало результату: Світлана Миколаївна так і не перетелефонувала. Сподіваюсь, що пояснення щодо викладених фактів редакція все ж таки отримає від названих посадових осіб. Вже після виходу цієї публікації. У письмовому вигляді і у відповідь на офіційне письмове звернення газети «Рідне Прибужжя».

Тетяна ФІЛІППОВА

Комментарии:

 1. ТОВ «Соборное-1»: що хочу, те й роблю? « Фонд развития города Николаева:

  […] складову відносин у житлово-комунальній сфері міста. ЧИТАТИ ДАЛІ… Друзьям будет интересно!Аккаунт ФРГН Анонс событий […]

 2. Владимир:

  Это творит Гусев. А его жена — Чернушко тоже открыла Николаевдомсервис , Николаевдомсервис 1….и т.д и т.п. Что бы уйти от долгов — меняет предприятия кои она массово открывала и где она же и директор. Люди, по решению суда восстановленные на работе — не могут найти предприятие, которое существует только на бумаге его регистрации, а по юридическому адресу регистрации предприятия — его попросту нет. Почта и исполнительная служба их вообще найти не могут. Прочитали бы вы приказы, которые «стряпает» юрист Сорока, а подписывает Чернушко. Ведь это литературные шедевры и полет фантазии, кои читая — человеку с адекватной оценкой прочитанного понять невозможно. А чего, куча печатей, а бумага все стерпит, и черт им не брат, все схвачено и всем плачено. Пока таких ушлых дельцов и тех кто мзду с них брал и оберегал от неприятностей — вешать на фонарных столбах не начнут, толку не будет…А еще в Европу собрались:))) В Африке нам самое место..

 3. Лена:

  Сорока??? это Маришка что ли:))))) так она такой юрист как я балерина. Ищет тех кто деньги платит и разводит их. А если договориться в суде, с инспекцией или кем то другим не получается — просто кидает своего работодателя и уходит. На таких аферах и машину наверное себе купила сама. Ведь она такая привлекательная, что ей мужчина разве что трактор подарит. а чего…сорока (фамилия кстати в прям в точку, бог все видит:))))) ) и трактор…спасут Чернушко:))))) чем не повесть для прокуратуры:))))

 4. Слесарь:

  ернушка:))) еще та нерпа. У нас ее чекушкой называют, такая же мелкая и кривоногая, а пакостная…ужасть. Не тронь г..о и вонять не будешь

 5. Филин:

  Хату у Гуся с Чекушкой не надо забирать. Они же хорошие — Заводской прокуратуре и инспекции по труду на жисть:)) давали, а вы их так плющите. Их ущербных — жалеть надо, а тех кто их проверять должен был на кол посадить надобно….другим в назидание, а эти от страха ластами щелкнут — зачем руки марать?

 6. Павел В:

  Так, д!йсно, дружина Гусева – Чернушко О.А. очолює, мабуть, не один десяток п1дприємств.Тобто не т1льки вищевказан1, а ще й кучу ЖЕК1в. В часност1 ТОВ “Николаевдомсервис” ця “чудотворка”,яка являється засновником та директором, роздеребанила ЖЕК ТОВ “Николаевдомсервис”- на ш1сть,- на ТОВ”Николаевдомсервис-1,2…5″ та на ТОВ”Николаевдом – сервис”, тобто через деф1з.А на “Намив1″ також вони “господарювали”! (з 2007 по2011р1к)- з двох жек1в на “Намив1″ розплодили, аж ш1сть,- ТОВ “Намив-1,2…6″.В кожному товариств1 одержували зароб1тню платню,а саме головне ,що вс1 ц1 товариства були на единому податку,тобто держав1 сплачували 10 в1дсотк1в, а в тарифах по квартирн1й плат1 – ПДВ 20% ц1 “ум1льц1″здирали з мешканц1в житлових будинк1в, яких в свою чергу наказали б1льш,як на 7млн.грн., та п1сля чергової перев1рки, накивали пятами та перебрались в центр м1ста в ТОВ “Николаевдомсервис” творить под1бн1 чудеса.

 7. Аноним:

  Так проверять надо начинать сам Департамент ЖКХ во главе с Гайдаржи. Это он Гусева и покрывает и прикрывает. А Гусева вообще надо посадить – он не человек, а зверь-убийца. Он вообще людей за людей не считает, изверг. Почему-то никто не поднимает тему, но по убийству у нас пока срока давности нет – он свою первую жену довел до ручки – женщина на 7 месяце беременности сбросилась с крыши 9-этажного дома, а может он ее и столкнул – по результатам следствия смерть наступила ранним утром, а он в это время типа спал дома. Вот и смотрите, кто у нас в городе правит – убий. Умер Чайка, так теперь сложнее стало шифроваться и свои делишки стряпать.

 8. Леся:

  Чернушко-гусєвськ1 житлов1 товариства сум1сно з департаментом ЖКГ – це своєр1дний Миколаївський спрут, який потр1бно перев1ряти комплексн1й ком1с1ї на м1н1стерському р1вн1

 9. работники:

  Гусев с чернушкой ,олейник с шумаковым – одна шайка. Чернушка с олейник В.Ф. возглавляли ЖЭК ООО”Николаевдомсервис”,который находился по адресу ул.Леваневцев,10.Это ООО”Николаевдомсервис” сплачивал единый налог 10%, а с жильцов стягивали НДС 20%. И все им с рук сходит.

 10. cvdff:

  За результатами перевірки фінансово-господарської діяльності ТОВ “Соборне-1″ складено АКТ № 14-06-17-17/4620 від 13.06.2013р. Державною фінансової інспекції в Миколаївській області. 03.08.2013р. РОЗПОЧАТО ДОСУДОВЕ СЛІДСТВО по криминальному провадженні № 120131160020005214 за ч 3.ст.191 КК України.

Сообщение:

*

НОВОСТИ