«Вікторія»: є перша вікторія!

Минулої суботи відбувся фінальний матч Кубка з футболу серед сільських колективів на призи «Рідного Прибужжя» пам’яті репортера Миколи Баранова. У вирішальному двобої зійшлися команди Баштанського і Єланецького районів. Гра відбулася на штучному полі Центрального міського стадіону м. Миколаєва у присутності п’ятисот уболівальників!

Трохи історії. Баштанська «Славія» – одна із найіменитіших команд в історії змагань на призи нашої газети. До поточного розіграшу футболісти з берегів Інгулу 11 разів виходили до фіналу, що є рекордом Кубка «РП». Щоправда, за кількістю перемог баштанці поступаються командам Миколаївського району: п’ять проти семи (шість разів – тріумфувала команда с. Степове, одного разу – с. Радсад). «Золотий вік» баштанського футболу припадає на останні роки минулого століття: З 95-го по 1999 рік тамтешня команда не знала собі рівних у кубкових змаганнях на призи тоді ще «Радянського Прибужжя». А попередній вихід «Славії» до фінальної стадії (правда, безуспішний) датується аж 2006 роком, коли у запеклій боротьбі кубок здобув степівський «Колос» – 3:2. Останнім часом баштанський футбол переживав не кращі свої часі…

Момент гри: вдалий підкат.

Щодо єланчан, то у Кубку «РП» команди з цього маленького степового району взагалі не хапали з неба зірок. Лише в минулому році єланецька «Вікторія» пробилася до фінального раунду, де зустрілася з «Колосом» (Степове). Брак досвіду ігор на такому рівні, а також невміння грати на штучному покритті зіграли злий жарт із талановитою командою, тож фінал був програний, що називається, без варіантів.

Слід сказати, після цієї невдачі єланчани не опустили руки, а, навпаки, заявилися до зимової першості Миколаївської області. Поєдинки цих змагань зазвичай проводяться саме на штучному покритті, тож футболісти набули необхідного досвіду, що, зрештою, далося взнаки.

На трибунах було гаряче.

Загалом, єланецький футбол нині на підйомі. Футбольна першість району відбувається у цікавій спортивній боротьбі між командами з практично усіх сільських рад. А топова команда Єланеччини – «Вікторія» – виступала цьогоріч у першій лізі чемпіонату Миколаївської області, де здобула високе третє місце у своїй підгрупі. Завдяки меценатській допомозі фермера Миколи Істраті футболісти забезпечені і спортивною формою, і умовами для тренувань, мають змогу виступати у різноманітних турнірах. За домашніми матчами команди спостерігають сотні вболівальників, і частенько на трибунах можна побачити перших осіб району та селища, зокрема голову райдержадміністрації Андрія Добровольського, який є щирим прихильником футболу та здорового способу життя.

І все ж фаворитом у вирішальному протистоянні 2013 року були більш досвідчені баштанці. У поточному сезоні команда тренера Сергія Яркова стала чемпіоном першої ліги чемпіонату області та здобула кубок агропромислового комплексу. Команду підтримують підприємства району та окремі спонсори, найбільш вагому поміч надають підприємець Леонід Гусєв та фермер Валентин Головченко. І, що особливо радує, у складі як «Славії», так і «Вікторії» грають виключно свої вихованці, що не може не тішити організаторів Кубка «РП» – а це, окрім нашої редакції, наші друзі з обласної організації ФСТ «Колос». Далекого 1993 року турнір серед аматорських колективів фізкультури насамперед і замислювався як свято для сільських трудівників.

«Вікторія» (Єланець) – володар кубка «РП»-2013.

…І ось лунає свисток головного арбітра фіналу Ігоря Ставки. Вболівальники гучно вітають команди. До речі, підтримати своїх до Миколаєва прибули сотні вболівальників як «Славії», так і «Вікторії». Трибуну єланецьких «тіффозі» очолили перший заступник голови РДА Василь Богданцев (А. Добровольський не зміг прибути з поважних причин, але про перебіг подій йому кожні 5-10 хвилин повідомляли телефоном), заступник голови РДА Ольга Жорова, Єланецький селищний голова Любов Баденко. А серед уболівальників Баштанки були присутні голова райдержадміністрації Іван Рубський та його перший заступник Сергій Шевченко.

«Славія» (Баштанка).

Команди розпочали гру без розвідки, причому більшу активність виявили єланчани. Саме гравці «Вікторії» завдали першого в матчі удару по воротах, але шкіряна куля улетіла до горобців.

І тільки на 21-й хвилині було створено реальну гольову нагоду: Дмитро Кухаренко по високій дузі запускав м’яча за комірець голкіперу «Славії» Олександру Єрещенку, проте той у відчайдушному стрибку ліквідував небезпеку, перекинувши «плямистого» за лінію воріт. Баштанці відповіли за декілька хвилин, коли Іван Дацин під гострим кутом вискочив «на рандеву» із воротарем «Вікторії» Романом Кітом, але той також гав не ловив. Перший тайм забитих м’ячів не подарував – 0:0.

Боротьба у матчі точилася на кожному клаптику зеленої галявини, й частенько після єдиноборств гравці опинялися на штучному газоні, натомість обходилося без грубощів. Слід віддати належне й судді у полі, котрий повністю контролював хід подій на футбольному полі, а в разі потреби вміло гасив пристрасті – коли словом, а інколи й за допомогою жовтої картки.

Між тим команди ніяк не могли віднайти ключика до воріт суперника. Десь хвилин за двадцять до закінчення другого тайму здалося, що не уникнути овертайму. Та іншої думки був гравець «Вікторії» Дмитро Кухаренко: отримавши передачу у центрі поля, 11-й номер «блакитних» без роздумів пішов на кількох захисників. Сміливий індивідуальний рейд Дмитра не зумів зупинити й голкіпер «Славії». 1:0 на користь Єланця, й трибуни «спалахнули» емоціями! Одні вболівальники гучно вітали успіх своїх улюбленців, інші ж щиро сумували та вимагали «сатисфакції». Тож останні 15 хвилин матчу пройшли на зустрічних курсах, а футболісти створили більше нагод, ніж за попередній проміжок часу. Єланчани були ближчими до подвоєння рахунку (чого лише варті два виходи сам на сам), ніж баштанці до того, щоб урівняти шанси. Але так сталося, що фінал завершився з мінімальною перемогою команди Єланецького району – 1:0 (до речі, подібний рахунок раніше було зафіксовано лише одного разу, коли у фіналі 1996 року баштанці перемогли «Старт» із с. Пересадівка Жовтневого району).

Що тут почалося! Гравці «Вікторії» та їхні вболівальники раділи так, нібито виграли путівку до фіналу чемпіонату світу – обійми, радісні вигуки, вітання. Розпачу ж переможених також не було меж… А втім, як зазначила під час нагородження головний редактор «РП» Тетяна Фабрикова, у цей чудовий осінній день переможених насправді не було, адже обидві команди продемонстрували неабияку майстерність та жагу до перемоги, тож насамперед виграв сільський футбол.

Отже, команда Єланецького району вперше в історії здобуває кубок «Рідного Прибужжя». Вітаємо! Нагородою за цю чудову перемогу тріумфаторам стали красень-кубок, золоті медалі та головний приз – річна передплата для кожного гравця та тренера команди. Баштанські футболісти отримали срібні медалі та втішний приз від редакції. Крім того, індивідуальними призами від «РП» були заохочені кращі гравці у складах обох команд – Дмитро Кухаренко («Вікторія») та Олександр Локотир («Славія»). Ці нагороди футболістам вручили Тетяна Фабрикова і голова обласної організації ФСТ «Колос» Володимир Борухов, один із фундаторів Кубка «РП».

Ось імена щасливих володарів Кубка «РП»-2013:

Роман Кіт, Сергій Ткач, Микола Воєнний, Микола Райко, Олександр Ліщук, Віталій Лисогор, Дмитро Кухаренко, Антон Ліщук, Михайло Точанський, Олексій Медвєдєв, Сергій Улійчук, Дмитро Балута, Владислав Скумін, Дмитро Жорж, Максим Кравчук, Олег Барсуков, тренер Віктор Бурлака, адміністратор Олександр Бойчук, президент Микола Істраті.

Андрій ТЮРІН
Фото Віктора ЩЕРБИНИ

P.S. Редакція «РП» висловлює щиру подяку народному депутату України Миколі Жуку та генералу міліції Миколі Пихтіну за сприяння у проведенні фінального матчу.

Сообщение:

*

НОВОСТИ