Ігор Дятлов: «Ми не маємо права стояти осторонь»

Новости, Официально

  5 Дек , 2013

Події, які сьогодні відбуваються на столичному майдані, не могли пройти осторонь Миколаївської області. Тому з ініціативи голови обласної ради Ігоря Дятлова в понеділок, 2 грудня, о 17-й годині депутати зібралися на позачергову 18-ту сесію обласної ради. З 96 депутатів на засідання прибуло 64. На порядок денний було винесене одне питання – про суспільно-політичну ситуацію в державі. Голова обласної ради Ігор Дятлов запропонував депутатам обговорити події, які вже декілька днів відбуваються в Україні.

– Треба висловлювати свою позицію не тільки на майдані, – зауважив Ігор Сергійович, – а й обговорювати і пропонувати рішення на сесії, щоб бути почутим громадою. Саме для цього нас всіх і обрали. Сьогодні, коли в столиці, крім мирних демонстрацій, відбуваються ще й безчинства, відверте насильство, провокації і побиття ні в чому не винних людей, ми не маємо права стояти осторонь. І, як громадянин України, я засуджую всіх, чиї дії призвели до бійні на майдані, біля Адміністрації Президента, Київради. Немає виправдання тій жорстокості, яку застосували у столиці. Президент України Віктор Янукович висловив жорстку реакцію на ці події. І поставив вимогу Генеральній прокуратурі України терміново надати українському суспільству результати негайного та об’єктивного розслідування для належного покарання винних. Президент дав доручення встановити конкретні імена тих, хто спровокував конфлікт, і тих, хто давав команду силовикам розігнати збори.

В обговоренні питання порядку денного взяли участь депутати обласної ради Микола Кравченко, Сергій Пучков, Олександр Бабін, Таміла Бугаєнко, Михайло Воронцов, Олена Симоненко. Всі їх виступи об’єднувала головна позиція – закликати керівні органи держави забезпечити правопорядок, громадський спокій і стабільність; осудити кроваві бійки в Києві, створити у Верховній Раді тимчасову слідчу комісію з розслідування подій і сісти за стіл переговорів. Крім того, Таміла Бугаєнко, як керівник громадської жіночої організації, звернулася до всіх жінок з проханням застерегти своїх чоловіків та дітей, котрі поїхали в Київ, від того, щоб брати участь у масових погромах під час демонстрацій, від необдуманих дій та насильства.

Виступ депутата обласної ради Миколи Круглова був узагальнюючим. Ситуацію, яка на сьогодні склалася в Україні, Микола Петрович назвав складною, напруженою і, навіть, надзвичайною – бюджет не прийнятий, у Києві панує ейфорія вседозволеності. І ця ситуація, як дві краплі води, схожа на події так званої помаранчевої революції 2004 року. В ролі «заворушників» – ті ж самі політики, ті ж фаворити, ті ж зірки майдану, тільки перефарбовані, змінили тональність та назви партій.

– По суті, це той же майдан, – акцентував депутат обласної ради, – але, якщо тоді протестанти вставляли квіточки в міліцейські щити, то сьогодні вже, образно кажучи, ковшем по голові…

З чого все почалося? Мирні акції щодо підтримки євроінтеграції минулої суботи переросли в стихійні сутички, у відкриту бійню з представниками правоохоронних органів. З цього приводу Президент України надав чітке доручення Генеральній прокуратурі розібратися з тими, хто провокував нічні події з п’ятниці на суботу. І як наслідок – керівник київської міліції вибачився перед людьми і пішов у відставку.

Що ж ми спостерігаємо далі? Звичайно, вивести молодь на мирні акції протесту було просто, але ж потім їх стали провокувати і розпочалася так звана ейфорія вседозволеності мітінгувальників – вони заблокували роботу Кабінету Міністрів України, Національного банку. І все це робиться в період, коли ми входимо в зиму і державі необхідно вирішувати нагальні питання сьогодення, і найголовніше – формування бюджету 2014 року.

Микола Круглов також наголосив на тому, що сьогоднішні політики від опозиції, на жаль, не переймаються нагальними проблемами людей. Вони закликають їх до непокори, навіть не замислюючись, що з ними та їх близькими буде завтра. Адже життя продовжується і треба наповнювати бюджет, виплачувати заробітні плати, пенсії.

А по суті, зазначив промовець, яка мета цієї масштабної «заварухи»? Когось змусити підписати якийсь документ? Так ми всі розуміємо, що ні сьогодні, ні завтра, ані через місяць чи два вони не будуть підписані, бо наступне зібрання європейців найближчим часом не заплановано. Ситуація дуже проста – наша держава ще не готова до підписання цього документа.

Під час пленарного засідання за пропозицією депутатів було сформовано рішення, за яке проголосували 59 депутатів з 64-х присутніх на сесії. На цьому сесія обласної ради завершила свою роботу.

Тетяна ФАБРИКОВА
Фото Віктора ЩЕРБИНИ

Сообщение:

*

НОВОСТИ