Бюджет миколаївщини: ремонт доріг, харчування школярів, вирішення житлових проблем

23 січня миколаївські депутати зібралися на XX позачергову сесію обласної ради шостого скликання. Головне питання, яке підлягало обговоренню, безпосередньо стосувалося прийняття бюджету області на 2014 рік. У роботі сесії також взяли участь голови райдержадміністрацій та районних рад, міські голови, керівники обласних управлінь, підприємств, представники громадських організацій, народні депутати України Микола Круглов та Микола Дзарданов.

На початку засідання голова обласної ради Ігор Дятлов нагадав присутнім про кадрові зміни, які нещодавно відбулися у структурі облдержадміністрації. Так, Указом Президента України від 20 січня на посаду голови Миколаївської ОДА було призначено Геннадія Ніколенка. Колишній губернатор Миколаївщини Микола Круглов обраний народним депутатом України.

БЮДЖЕТ ОБЛАСТІ – МАЙЖЕ 3 МЛРД. ГРН.

Після урочистих привітань, які пролунали на адресу новопризначеного очільника області, та Державного гімну депутати перейшли до розгляду питань, внесених до порядку денного. Головну увагу присутні приділили обговоренню проекту бюджету Миколаївської області на 2014 рік. За словами директора департаменту фінансів ОДА Вадима Іщенка, даний документ спрямований на забезпечення безперебійного функціонування бюджетних закладів, установ, фінансування заходів, передбачених обласними програмами.

У проекті зазначено, що обсяг доходів на 2014 рік становитиме більш ніж 2,9 млрд. грн., що на 16,1% більше, ніж минулого року. Із державного бюджету планується отримати дотацій на 740,2 млн. грн.,субвенцій – більше 1,6 млрд. грн. Обсяг видаткової части бюджету визначений у сумі більше 2,9 млрд. грн., зокрема із загального фонду планується витратити 2 млрд. 854,5 млн. грн., зі спеціального – 92,6 млн.

Як повідомив, Вадим Іщенко, цього року заплановано збільшення виплат учасникам бойових дій до Дня Перемоги, Дня визволення Миколаївської області від фашистських загарбників з 300 до 500 гривень. Уперше в обласному бюджеті передбачені видатки для придбання житла для воїнів-афганців у сумі 300 тис. грн.

Голова ОДА Геннадій Ніколенко зазначив, що цього року Миколаївщина отримає значний фінансовий ресурс для ремонту доріг. Окрім державної субвенції на суму 48 млн. грн., яка вже розподілена між населеними пунктами, додатково на ремонт дорожнього покриття у містах, селах та селищах області буде виділено 166 млн. грн., а на капітальний ремонт та реконструкцію доріг місцевого значення – 159 млн. грн.

Новопризначений губернатор поінформував присутніх стосовно ремонту дороги державного значення «Миколаїв – Дніпропетровськ» та наголосив, що Службі автомобільних доріг України в Миколаївській області на державному рівні вдалося захистити проект ремонту та реконструкції декількох ділянок цієї траси загальною протяжністю 76 км. Також у цьому році планується завершити роботи по ремонту траси «Миколаїв – Одеса» та дороги «Миколаїв – Нова Одеса».

Для підтримки індивідуального житлового будівництва на селі буде виділено 3,5 млн. грн., а для забезпечення молодих сімей житлом – 2,2 млн. грн. На утримання 65 установ освіти у загальному фонді бюджету передбачено 468,4 млн. грн., що на 15,9 млн. грн. більше, ніж торік. Цього року за рахунок субвенції із держбюджету вперше будуть передбачені кошти у сумі 15,8 млн. грн. на харчування учнів 5-11 класів. Окрім того, працівникам бюджетної сфери прогнозується збільшення заробітної плати на 7,3% (а це – 746,5 млн. грн.).

Після обговорення депутати облради підтримали проект бюджету на 2014 рік.

Також під час засідання було розглянуто питання стосовно включення ДП «Племрепродуктор «Степове» Миколаївського району до переліку суб’єктів господарювання, що постраждали внаслідок обставин непереборної сили. Як повідомив директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Віталій Травянко, дане сільгосппідприємство – одне з небагатьох в області, яке на сьогоднішній день має 300 працівників, займається не лише вирощування, а й переробкою продукції, справно сплачує усі податки.

Однак у цьому році через складні погодні умови виробництво сільгосппродукції на підприємстві становило 74,3%, у той час як бюджетний кодекс передбачає 75% і більше. Зважаючи на ці обставини, депутати підтримали проект рішення та внесли дане підприємство до переліку об’єктів, що постраждали від негоди.

ДЕПУТАТИ ЗВЕРНУЛИСЯ ДО ПРЕЗИДЕНТА

Наступним до порядку денного роботи сесії було внесено питання про суспільно-політичну ситуацію в країні. Депутати обласної ради у своєму зверненні до Президента України Віктора Януковича висловили рішучий протест проти подій, що розгортаються у м. Києві, та закликали очільника держави зробити все необхідне для збереження цілісності України і захисту конституційного ладу. «Ми не маємо права допустити розвалу нашої держави. Шляхи виходу із ситуації, що склалася, мають обговорюватися і вирішуватися виключно за столом переговорів, а не із застосуванням сили на вулицях міст України», – говориться у їх депутатському зверненні.

З цього приводу висловився і народний депутат України Микола Круглов. «Якщо ми дійсно хочемо вважати нашу державу європейською, цей безлад, який сьогодні відбувається у самому центрі столиці, повинен бути припинений», – переконаний Микола Петрович.

Голова обласної ради Ігор Дятлов також засудив те, що відбувається у Києві. «Нашим людям необхідна безпека і стабільність, – підкреслив Ігор Сергійович. – А кожного, хто намагається зруйнувати стабільність, потрібно судити і застосувати найвищу міру покарання згідно з законами України. Так прийнято в будь-якій демократичній європейській державі. Необхідно дати зрозуміти кожному: окрім народу України, ніхто і ніколи на нашій землі господарювати не буде. Позиція нашої громади: негайно вжити заходів і припинити безлад у столиці. Нам потрібен порядок. Ми закликаємо всі сторони: зупиніться! Сядьте за стіл переговорів і врятуйте країну від громадянської війни!».

Заслухавши всіх охочих висловити свою думку з даного питання, депутати Миколаївської обласної ради одноголосно підтримали звернення до Президента України, в якому закликали навести лад в країні.

Анна НІКУЛІНА
Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ