Мистецтво – дітям

Нещодавно у Миколаївському обласному художньому музеї ім. В.В. Верещагіна відбулося відкриття виставки картин для дітей та презентація серії книг «Дитяча картинна галерея».

У книжковій серії представлено 120 картин художників з України, Росії, Білорусі. Кожен художній витвір у книжці супроводжується захопливою історією або віршем, які допомагають дитині повніше зрозуміти те, про що хотів розповісти художник.

Усі картини, що розміщені у книгах, випромінюють позитив, викликають у глядачів щиру посмішку, приємне здивування. Вони допомагають дорослим поглянути на світ інакше, очима дитини. А дітям дозволяють поринути у їхню власну, ще ніким не відкриту країну мрій.

Як розповіла головний редактор видавництва «Майстер клас», яке займалося створенням серії дитячих книг, Наталія Григораш, особливість роботи колективу авторів полягала у тому, що спочатку писалася картина, а вже потім для неї складався текст. Тож у результаті вийшла своєрідна «книга навпаки», яка виявилася більш ліричною та проникливою. Кожна книжечка торкається маленького сердечка й допомагає дитині стати сміливішою, чеснішою, добрішою. Окрім того, юні читачі мають можливість спостерігати, фантазувати, пізнавати світ разом з дорослими.

Більшість книг, представлених на виставці, автори створювали для своїх дітей. А спонукала їх до цього низька якість сучасної поліграфічної продукції для підростаючого покоління, більшість із якої позбавлена розважального змісту, добрих, веселих малюнків.

Також до уваги миколаївських дітлахів були презентовані художні полотна, виконані майстрами із Запоріжжя, Харкова, Сум, Севастополя, Києва, Мінська. З цих картин визирають скромний гном, мудрі коти (автор – Степан Вербещук), є тут і собака в кедах (автор – Ганна Черненко), і лисиці на мопеді, і слон на колесах (автор – Нана Деменкова) та ще багато різноманітних цікавинок.

Після знайомства з книгами та споглядання полотен діти мали можливість взяти в руки пензлі, олівці та створити під чуйним керівництвом професійних художників власний неповторний шедевр.

Лариса Жайворонок

Сообщение:

*

НОВОСТИ