Юридическая консультация

На вопросы читателей «РП» отвечает юрист Евгений ВОРОБЬЕВ

Олена, м. Миколаїв:
– Які підстави та порядок виплати пенсії по інвалідності?

– Пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання в солідарній системі призначається за рахунок коштів Пенсійного фонду за наявності страхового стажу, необхідного для її призначення. При цьому варто зазначити, що пенсія по інвалідності призначається незалежно від того, коли настала інвалідність: у період роботи, до влаштування на роботу чи після припинення роботи. Залежно від ступеня втрати працездатності визначено три групи інвалідності. Механізм установлення груп інвалідності регулюється Інструкцією про встановлення інвалідності, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 05.09.2011 № 561 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 14 листопада 2011 р. за № 1295/20033. Огляд осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, проводиться згідно з Положенням про медико-соціальну експертизу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 року № 1317. Щодо страхового стажу, необхідного для призначення пенсії по інвалідності, слід зазначити, що особи, визнані інвалідами, мають право на пенсію по інвалідності, залежно від групи інвалідності, за наявності відповідного страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією.

Микола, м. Первомайськ:
– У яких випадках вносяться зміни до актових записів цивільного стану?

– Зміни до актових записів цивільного стану можуть бути внесені у випадку усиновлення, скасування усиновлення, визнання усиновлення недійсним, визнання та встановлення факту батьківства (материнства), коли при реєстрації шлюбу дружина або чоловік зберегли дошлюбні прізвища та в подальшому вирішили обрати прізвище одного з них як спільне або приєднати до свого прізвища, а також у разі необхідності доповнення або виправлення відомостей, що містяться в актових записах цивільного стану, тощо. Внесення змін до актових записів цивільного стану проводиться відповідним відділом державної реєстрації актів цивільного стану лише за наявності достатніх підстав, які підтверджуються документально. В інших випадках питання внесення змін є предметом розгляду суду. Заява про внесення змін до актового запису цивільного стану подається до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника. Заява про визнання батьківства може бути подана до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання першого примірника актового запису про народження або за місцем постановлення рішення суду про визнання батьківства. Разом із заявою про внесення змін до актового запису цивільного стану, заявником подаються документи, необхідні для її розгляду та вирішення питання по суті, зокрема паспорт або паспортний документ, свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану, у яких зазначені неправильні, неповні відомості або відомості, які підлягають зміні, та інші документи.

Если вы попали в юридическую ловушку, тяжелую жизненную ситуацию, либо стали жертвами аферистов, обращайтесь к нашему юристу по тел.: (098) 822-44-66.

Сообщение:

*

НОВОСТИ