Первомайський екоклуб «LiME»

Новости, Общество

  23 Янв , 2014

У Первомайську напередодні Нового року було зареєстровано перший в області екологічний клуб «LiME». Ініціаторами його створення є студенти гуртка з екологічного права Первомайського політехнічного інституту НУК імені адмірала Макарова, який існує у виші з 2010 року. Засновниками клубу виступили його керівник, викладач права Оксана Бєлік, та директор інституту Сергій Доценко. Сьогодні члени клубу активно починають працювати над розробкою екопроектів, що піднімають питання захисту оточуючого навколишнього середовища та якості нашого життя.

Виховання молоді в екологічному напрямі та привернення уваги жителів до проблем міста та району – таке завдання ставить перед активістами керівництво клубу. «Обізнаність та безпосередня участь молоді в екологічних заходах, – каже Оксана Бєлік, – може дати загальне уявлення про характер відносин між людиною й навколишнім середовищем, про існуючі екологічні проблеми міста, їх актуальність, причини і наслідки, а також шляхи їх подолання. Але самої поінформованості недостатньо, необхідно формувати почуття відповідальності, яке виявляється через участь у конкретних екологічних заходах. Вирішення проблем екології – це перш за все вміння їх бачити і, одночасно, вміння бачити причини їх виникнення та шляхи їх розв’язання».

Саме з цією метою учасники клубу ще до створення та реєстрації громадського об’єднання почали тісну співпрацю з притулком для тварин, міською ветеринарною клінікою та національним природним парком «Бузький Гард».

Наразі екоклубом організована постійна робота з міським притулком для тварин. Молоді люди опікуються безпритульними тваринами, будують їм вольєри, підгодовують та допомагають знайти їм господарів. Так, нещодавно в межах спільної роботи молодих екологів та міської ветеринарної клініки було проведено заходи, спрямовані на масову стерилізацію безпритульних тварин, з подальшою їх реабілітацією.

Співпраця екологічної організації спрямовується й на проведення благодійних змагань серед спеціально навчених собак. Саме тому молодь клубу будувала спортивні знаряддя власноруч.

Екологічний клуб «Lime» опікується ще й зеленими насадженнями. Так, ними озеленено територію національного природного парку «Бузький Гард». Навесні молодими екологами спільно з міською владою було організовано масштабні толоки, які спрямовані на прибирання стихійних смітників міста.

З метою залучення молоді до практичної діяльності екологічного спрямування, учасники екоклубу відвідують загальноосвітні школи та інші навчальні заклади з роз’яснювальними бесідами, залучаючи їхніх учнів до участі у різноманітних конкурсах.

Екологічним клубом також ведеться активна робота в межах діяльності громадської ради при виконавчому комітеті міської ради, на засіданнях якої екологи пропонують шляхи подолання екологічних проблем міста.

Наукова робота також є одним із напрямків діяльності організації. Так, представники екоклубу є активними учасниками міжвузівських конференцій та студентських форумів. Не так давно учасники клубу провели роботу, спрямовану на дослідження процесу енергозбереження в місті, та висвітлили його екологічний аспект у відеоматеріалі.

З метою популяризації своєї діяльності, екологічний клуб створив групу в соцмережі «Вконтакте» http://vk.com/club62907092.

У рамках її роботи проводяться обговорення, конкурси, розміщуються оголошення та фотозвіти екозаходів. Конкурс «Розкажи про нас другу», який мав назву «ЕкоРепост», є підтвердженням тому. До речі, переможець отримав приз – плеєр та флешку.

Наталія Клименко

Сообщение:

*

НОВОСТИ