Через навчання – до світу необмежених можливостей

7 лютого в приміщенні Чорноморського державного університету ім. П. Могили відбулася подія знакова, як дехто зауважував, мало не революційна, – тут в урочистій обстановці омріяні дипломи отримали випускники першого навчального курсу учасників соціального проекту «Безбар’єрне працевлаштування».

Як уже повідомляла раніше наша газета, ще 28 листопада минулого року було підписано угоду між обласним центром зайнятості, обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів, Чорноморським державним університетом ім.П. Могили та підприємством громадської організації «Літопис». Цим документом передбачалося, що десять інвалідів, котрі вже мали вищу або професійно-технічну освіту, за кошти служби зайнятості пройдуть навчання в Чорноморському університеті, де отримають практичні знання в царині сучасних комп’ютерних технологій із подальшим гарантованим працевлаштуванням на підприємстві «Літопис».

Вітальне слово від Леоніда Клименка.

На початку грудня претенденти приступили до навчань, і ось уже – маємо перший випуск. Як зізнався ректор ЧДУ ім.П. Могили Л. Клименко, спочатку були певні побоювання стосовно успішності «першого млинця», зокрема щодо перевезення особливих студентів до місця навчання та їхньої адаптації до досить-таки щільного графіку курсів. Але всі учасники проекту виявили неабияке бажання до здобуття нових знань – на перешкоді не стали ані сурові погодні умови, ані інші чинники. До того ж в самому університеті подбали про осіб з особливими потребами – влаштували відповідну аудиторію для студентів на візках, установили пандуси. А наразі навіть будується спеціальний ліфт у головному корпусі університету – з тим, щоб студенти-інваліди мали змогу безперешкодно діставатися й інших поверхів вишу.

Схвально оцінили цей проект як самі випускники, так і представники обласної служби зайнятості.

– В усьому цивілізованому світі сфера зайнятості – це місце рівних можливостей для всіх людей, – зауважив заступник директора обласного центру зайнятості Володимир Сорокін. – Минулого року до нас звернулося майже 1,2 тисячі осіб з інвалідністю з метою пошуку роботи, із них працевлаштована 351 особа. Сьогодні ж зроблено ще один крок на шляху соціальної адаптації людей з особливими потребами. Сподіваємось, що й інші виші Миколаївщини долучаться до цієї програми.

Під гучні оплески присутніх студенти-інваліди отримали дипломи з рук ректора Чорноморського університету Леоніда Клименка, а викладачі були нагороджені почесними грамотами обласного центру зайнятості. Принагідно новоспечені ІТ-спеціалісти продемонстрували те, чому їх навчили за ці два місяці, – це і створення веб-сайтів, і професійне оброблення графічних зображень, основи тестування програмного забезпечення, техніка пошуку роботи тощо. Тепер – черга закріпити отримані знання на практиці, на підприємстві «Літопис».

Участь у заході також узяли представники декількох фірм, котрі висловили зацікавленість у реалізації подібного проекту.

Андрій ТЮРІН
Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ