День кар’єри як місток до професійного життя

Уже стало доброю традицією проведення в стінах Чорноморського державного університету ім. П. Могили заходів, котрі мають на меті не лише підвищити конкурентоспроможність майбутніх молодих спеціалістів на ринку праці, а й вже зі студентської лави визначитися їм з потенційним місцем працевлаштування, а якщо поталанить – навіть із конкретним робочим місцем. Ось і 6 лютого, у рамках профорієнтаційного проекту «Професійна панорама», в Могилянці відбувся День кар’єри, ініційований та проведений обласною службою зайнятості спільно з відповідними структурами університету. Про популярність такої форми роботи з майбутніми випускниками свідчить бодай той факт, що простора зала університетської бібліотеки ледь вмістила всіх охочих, а це студенти третіх та четвертих курсів ЧДУ.

Але слід зазначити, що проведенню фінальної частини проекту передували три тижні, впродовж яких фахівці служби зайнятості провели для студентів старших курсів тренінгові заняття «Основи техніки пошуку роботи». Слухачі цих конкурсів отримали чимало корисної інформації щодо перспектив власного працевлаштування – це і поради юристів, психологів, інших спеціалістів обласного центру зайнятості тощо.

– Користь від проведення подібних заходів важко переоцінити, – зауважила в коментарі «РП» начальник центру соціально-психологічної підтримки професійного розвитку та працевлаштування ЧДУ ім.П. Могили Ганна Демірполат, – адже ситуація на ринку праці є доволі складною. І саме наші партнери зі служби зайнятості надають максимум теоретичних знань та численні практичні поради нашим студентам, аби ті не загубилися у бурхливому вирі сьогодення.

«Із службою зайнятості працювати зручно, ефективно, корисно», – лаконічно доповнює свого колегу директор Інституту післядипломної освіти ЧДУ Ганна Норд.

Учасників презентації нагороджує Володимир Сорокін.

Ефективність проведення Днів кар’єри підтверджує і безстороння статистика. За словами заступника директора обласного центру зайнятості Володимира Сорокіна, дослужби зайнятості Миколаївщини найменше звернень по допомогу в працевлаштуванні з-поміж миколаївських вишів – саме від студентів Чорноморського університету. Крім того, як зазначив В. Сорокін, останніми роками держава приділяє чимало уваги профорієнтаційній роботі з молоддю та працевлаштуванню молодих випускників навчальних закладів. Так, нова редакція Закону України «Про зайнятість населення» передбачає стажування майбутніх учасників ринку праці вже під час навчання у виші, що значно пом’якшує проблему браку досвіду молодих фахівців. Значні преференції передбачені й для тих юнаків та дівчат, котрі вирішили пов’язати свою долю із селом – вони, відповідно до законодавства, мають бути забезпечені житлом, а також отримають одноразову допомогу в розмірі десяти мінімальних заробітних плат.

Принагідно слід додати, що співробітництво Чорноморського державного університету ім.П. Могили та обласної служби зайнятості не обмежується лише профорієнтаційними заходами. У минулому році 649 осіб з числа безробітних громадян підвищили власну кваліфікацію або отримали нову спеціальність у цьому виші саме за направленням служби зайнятості. А декілька місяців тому було сформовано першу навчальну групу інвалідів (про це читайте нижче).

Щодо Дня кар’єри, то він пройшов напрочуд змістовно та цікаво. Спочатку студенти мали змогу відвідати так звану «інформаційну доріжку», на якій фахівці служби зайнятості надавали відповіді на будь-які запитання студентів щодо ситуації ринку праці, зокрема розтлумачували тонкощі законодавства стосовно працевлаштування. Потім, після вступних слів ректора Чорноморського університету Леоніда Клименка та заступника директора обласного центру зайнятості Володимира Сорокіна, власні спеціальності презентували комп’ютерники, філологи, економісти та політологи. Студентські виступи містили максимум корисної інформації щодо технологій пошуку роботи, а також рясніли гумором, історичними фактами та філософськими паралелями. Усіх без винятку учасників презентації В. Сорокін нагородив почесними грамотами обласного центру зайнятості.

Під час роботи «Інформаційної доріжки».

Із цікавістю студенти вислухали й потенційних роботодавців – представників аграрного бізнесу та ІТ-технологій, банківського сектора та державної служби. Уже сьогодні вони готові взяти на роботу багатьох могилянців. Власне, більш тісний контакт представників фірм та організацій із юнаками та дівчатами відбувся вже по завершенні пленарної частини Дня кар’єри.

Що ж, побажаємо нинішнім студентам успішного навчання в рідній альма-матер, а після отримання заповітної «корочки» знайти собі роботу за спеціальністю та до душі.

Андрій ТЮРІН
Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ