На рушниках – минуле та сьогодення народу

Культура, Новости

  19 Фев , 2014

Понад 35 років Тетяна Базилевська-Барташевич з Казанківщини відроджує старовинне ремесло ручного художнього ткацтва. Помилуватися роботами нашої землячки мали можливість усі, хто 18 лютого завітав до Миколаївського обласного художнього музею ім. В. Верещагіна.

Експозиція виставки налічує більше 70 робіт, серед яких є ткані рушники та декоративний живопис. Свою персональну виставку під назвою «Вічна доля тканих рушників» майстриня приурочила до 200-річного ювілею від Дня народження Т.Г. Шевченка, оскільки в її творчому доробку є чимало робіт, присвячених великому Кобзареві. Мистецтво ткацтва вона опанувала ще в 70-х роках, навчаючись у Кролевецькому вищому професійному училищі. Опинившись на Миколаївщині, Тетяна Анатоліївна вирішила й далі займатися цим старовинним ремеслом. Попросивши знайомого майстра зробити їй ткацький верстат, Тетяна Базилевська-Барташевич почала втілювати свою творчу фантазію у дивовижні орнаменти рушників. Пізніше у неї з’явилися перші учні, з якими ткаля ділилася таємницями своєї майстерності.

Ткані рушники, представлені на виставці, відображають любов Тетяни Базилевської-Барташевич до рідного краю, культурної спадщини українського народу, її захоплення творчістю видатного поета, художника Т.Г. Шевченка. Шлях до великого Кобзаря майстриня розпочала з дипломного проекту, яким вона дуже пишається.

Наталія Баштова, Тетяна Базилевська-Барташевич та Валентина Кривцова.

Сьогодні роботи майстрині прикрашають виставкові експозиції міжнародних та всеукраїнських фестивалів. Краса її рушників відома не лише в нашій країні, але й далеко за її межами. Творчість Тетяни Базилевської-Барташевич була гідно оцінена й на Миколаївщині. У 1983 році вона ввійшла до обласного народного творчого об’єднання художників-аматорів та майстрів «Прибужжя», а також обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, які, до речі, й виступили організаторами її персональної виставки. Через кілька років Тетяна Анатоліївна стала заслуженим майстром народної творчості України.

Привітати ткалю з відкриттям чергової виставки завітало чимало поціновувачів старовинного ремесла, серед яких були начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Світлана Гладун, депутат обласної ради Олена Симоненко, директор ОЦНТ та КОР Наталія Баштова, керівник творчого об’єднання «Прибужжя» Валентина Кривцова. Усі вони із захопленням споглядали різнокольорові рушники та декоративний живопис, що відображають багатий духовний світ казанківської майстрині.

Анна НІКУЛІНА
Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ