Обласну раду очолив Тарас Кремінь

25 лютого відбулася XXI позачергова сесія обласної ради шостого скликання. Зважаючи на те, що сесії передували надзвичайні події – зокрема, заяви про звільнення за власним бажанням написали голова обласної ради Ігор Дятлов та його перший заступник Володимир Пащенко, саме засідання відбувалося в екстремальних умовах, без попереднього обговорення питань у постійних комісіях обласної ради. Але час нині такий – після кривавих подій у Києві необхідно насамперед заспокоїти ситуацію в регіонах. А як це можна зробити, якщо немає легітимно обраних керівників органів місцевого самоврядування? Тож ключовим питанням порядку денного позачергової сесії було обрання голови обласної ради та його заступників. 

Відкрив і провів засідання уповноважений від обласної ради по координації роботи з держадміністраціями та органами місцевого самоврядування Вадим Меріков.

– Усі ми стали свідками подій, – сказав В. Меріков, – коли в результаті прагнення українського народу жити в сильній демократичній європейській державі нам довелося заплатити занадто високу ціну – людські життя. Унаслідок виконання злочинних наказів багато родин втратили синів, чоловіків, братів, друзів або колег. Усі вони назавжди залишаться в наших серцях справж-

німи патріотами, героями України.

Усі присутні вшанували пам’ять про полеглих хвилиною мовчання…

Головуючий повідомив, що відбулася зміна у фракції Партії регіонів в обласній раді. Замість Петра Зіброва керівником фракції обрано Фелікса Ольшевського. Він разом із В. Меріковим та в. о. голови облдержадміністрації Володимиром Лустою зайняв місце у президії сесії. Варто також зазначити, що, окрім «стандартного» кола запрошених на сесію – як-то очільників районів, керівників обласних управлінь та відомств, участь у засіданні взяли громадські активісти, в тому числі миколаївські учасники Євромайдану.

Також зазначимо, що, за даними редакції, фракцію регіоналів в обласній раді залишили 27 депутатів. Частина із них утворила нове депутатське об’єднання – групу Юрія Козловського.

Щодо виборів голови обласної ради, то на цю керівну посаду було висунуто лише одного претендента – депутата з фракції ВО «Батьківщина» Тараса Кременя. Принагідно депутати задовольнили заяви Ігоря Дятлова та Володимира Пащенка про звільнення за власним бажанням (В. Пащенка буде де-юре звільнено з моменту його виходу з лікарняного).

– Протягом останнього часу в Україні відбулися надзвичайно страшні, доленосні та буремні події, – сказав, звертаючись до присутніх, Т. Кремінь. – У першу чергу я хотів би висловити співчуття родинам загиблих, тим, хто постраждав під час мирних зібрань. Представляти інтере-

си обласної громади – це надзвичайно висока та відповідальна честь. Якщо ми мобілізуємо сили, досягнемо компромісу між собою, тоді буде успіх. Тоді ми не будемо говорити про падіння ВВП, тоді нам не будуть дорікати дорогами, медициною, соціальною сферою тощо. Я просив би вашої підтримки, порозуміння, відповідальності за ті справи, що нам робити спільно.

Після чого Тарас Дмитрович відповів на запитання депутатів. Значна частина із них стосувалася поточного політичного моменту. Т. Кремінь висловився негативно до тих спекуляцій та чуток довкола нібито планів по руйнації меморіального комплексу 68‑ми воїнам-десантникам – цього святого для кожного миколаївця місця.

Під час обговорення претендента на посаду голови обласної ради кандидатуру Т. Кременя підтримали депутати Оксана Янішевська, Сергій Кулажкін, Іван Чіпак, Олександр Голодницький, Олександр Смирнов, Володимир Луста.

Шляхом таємного голосування новим головою обласної ради обрано Тараса Дмитровича КРЕМЕНЯ. За його кандидатуру з-поміж 77 депутатів, що взяли участь у голосуванні, висловилися 66 чоловік, один бюлетень визнано недійсним.

Заступником голови обласної ради обрано Олександра Миколайовича СМИРНОВА.

Також, на вимогу депутата Тетяни Демченко, у залі було розглянуто питання про соціально-політичну ситуацію в Миколаївській області. В. о. голови облдержадміністрації Володимир Луста розповів про дії обласної влади стосовно недопущення масових заворушень, порушень конституційних прав громадян, зі збереження стабільної роботи підприємств, організацій, освітніх зак-

ладів. «Ситуація має увійти в нормальне русло, – зазначив В. Луста. – Є певна заборгованість з виплати допомоги по безробіттю, але є підтвердження з Києва, що незабаром ці кошти надійдуть. Стабільною є ситуація по інших фондах, у тому числі Пенсійному».

Начальник УМВС України в Миколаївській області Юрій Сєднєв доповів про криміногенну ситуацію на вулицях міст та сіл регіону. Особовий склад міліції перебуває на посиленому варіанті несення служби. Інформація, що буцімто на Миколаївщині перебувають групи заїжджих громадян з інших регіонів країни, не підтверджується, зазначив очільник обласної міліції.

Того дня (точніше, вже вечора) депутати прийняли за основу проект рішення щодо заборони руйнації пам’ятників, пам’яток історії та культури, осквернення могил та місць масового заховання на території Миколаївської області. Проте текст цього рішення ще буде доопрацьовано.

Андрій ТЮРІН

Сообщение:

*

НОВОСТИ