Юридическая консультация

Новости, Право

  6 Фев , 2014

На вопросы читателей «РП» отвечает юрист Евгений ВОРОБЬЕВ

Олена, с. Березнегувате:

– Виконавча служба протягом року не виконує рішення суду про відібрання дитини. Яким чином можливо вплинути на прискорення виконання рішення?

– Відібрання дитини як спосіб захисту прав та законних інтересів є досить специфічним, оскільки насамперед стосується захисту прав дитини. Перш за все необхідно з’ясувати, з яких причин виконавча служба не виконує рішення, для чого необхідно звернутись до неї з відповідним запитом про хід виконання виконавчого провадження. Відповідно до статті 161 Сімейного кодексу України якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. Відповідно до частини першої статті 11 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець зобов’язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти дії. Порядок виконання рішення про відібрання дитини встановлено статтею 77 Закону України «Про виконавче провадження». Під час примусового виконання рішення суду про відібрання дитини обов’язковою умовою для проведення виконавчих дій є присутність особи, якій дитина передається на виховання, та представників органів опіки та піклування. У випадках, коли боржник не виконує рішення суду, застосовуються процедури примусового виконання рішення суду. Зокрема державний виконавець може звернутися до суду із заявою про поміщення дитини в дитячий або лікувальний заклад. У разі якщо боржник перешкоджає виконанню рішення про відібрання дитини, до нього застосовуються заходи, передбачені законом. Так, відповідно до частини другої статті 90 Закону України «Про виконавче провадження» за наявності ознак злочину в діях особи, яка умисно перешкоджає виконанню рішення чи іншим чином порушує вимоги закону про виконавче провадження, державний виконавець складає акт про порушення і звертається до правоохоронних органів з поданням (повідомленням) про притягнення особи до кримінальної відповідальності відповідно до закону.

Если вы попали в юридическую ловушку, тяжелую жизненную ситуацию, либо стали жертвами аферистов, обращайтесь к нашему юристу по тел.: (098) 822-44-66.

Сообщение:

*

НОВОСТИ