Юридическая консультация

Новости, Право

  20 Фев , 2014

На вопросы читателей «РП» отвечает юрист Евгений ВОРОБЬЕВ

– У мене як приватного підприємця працює вагітна. Але вже місяць, як вона прогулює роботу, медичних довідок про те, що була у лікарні, не приносить. Розумію, що в такому стані буває по-всякому, і якби вона справді ходила в медичний заклад, то я б і слова не сказав. Але її в робочий час неодноразово бачили то в магазині, то в кафе з подругами. Тобто вона справді прогулює. Роботу, яку вона повинна виконувати, мені доводиться перекладати на інших і доплачувати їм за це. У декретну відпустку ця жінка піде лише через чотири місяці. Знаю, що вагітних за законом не можна звільнити, але ж саме для таких випадків повинні бути винятки. Якщо так, то як мені краще вчинити?

В. Мордовець, м. Миколаїв

– Відповідно до статті 184 Кодексу законів про працю України, звільнення вагітних і жінок, які мають дітей віком до трьох років (шести років – частина шоста статті 179), одиноких матерів за наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням. Обов’язкове працевлаштування здійснюється також у випадках їхнього звільнення після закінчення строкового трудового договору.

Ці категорії жінок не можна звільняти не лише на підставах, передбачених ст. 40 і 41 КЗпП, але й на інших підставах, які кваліфікуються як звільнення (розірвання) трудового договору з ініціативи власника.

Тому у такій ситуації звільнити жінку без її бажання неможливо.

– Коли оформлявся на роботу, власник приватного підприємства висунув умову, щоб я використовував власний автомобіль для робочих завдань. Сказав, що оплачуватиме витрати на пальне, ремонт машини і амортизацію. Три місяці обіцяв заплатити, а тепер заявляє, що нічого мені не винен, бо договір на використання авто не укладався. Але ж усі бачили і знають, що я використовував автомобіль саме для роботи! Чи можна добитися справедливості й змусити мені заплатити?

Володимир СТЕШЕНКО, Веселинівський район

– Домовленість між підприємством і працівником про використання автомобіля та компенсацію за його використання має оформлятися наказом на підприємстві, обумовлюватись у трудовому договорі та договором оренди або договором про компенсацію за використання автомобіля.

Оформити відносини із працівником можна окремим договором про виплату компенсації, в якому потрібно встановити розмір компенсації та періодичність її виплати. Також можна застосувати традиційний алгоритм оформлення відносин, до якого бухгалтери вже звикли:

– заява працівника на використання власного автомобіля зі службовою метою;

– наказ керівника про можливість використання працівником власного автомобіля з визначенням розміру компенсації та періодичності її виплати, який слід погодити із працівником;

– накази про виплату конкретних сум компенсації.


Оскільки у вашому випадку договорів не укладали, наказів не видавали, спробувати стягнути компенсацію за використання автомобіля ви можете в суді, надавши докази використання автомобіля в робочих цілях та свідчення свідків.

Если вы попали в юридическую ловушку, тяжелую жизненную ситуацию, либо стали жертвами аферистов, обращайтесь к нашему юристу по тел.: (098) 822-44-66.

Сообщение:

*

НОВОСТИ