З любов’ю до своєї справи

Іноді буває так, що тобі здається, ніби все знаєш про людину: ким працює, чим захоплюється, які має досягнення. Та в один момент вона якось несподівано висвітлюється в абсолютно іншій площині. І ти починаєш її відкривати для себе заново, при цьому дивуючись, як могла раніше не помічати цих інших чеснот.

Так сталося і з моєю знайомою Наталею Асауляк, відомим у місті Первомайську хореографом. Можливо, вона назавжди для мене залишилася б просто Наталею – чарівною танцівницею, якби не випадок, який розкрив у ній нову, не знану донині особистість.

До весілля мого сина залишалися лічені дні. За всіма клопотами ми забули про перший подружній танок. Розуміючи, що час втрачено, я все ж наважилася звернутися до Наталі. Дякувати Богові, вона не відмовила, і за декілька днів мої діти кружляли у вихорі весільного танку. Просто, невимушено, граціозно й елегантно… Таку постановку міг зробити лише справжній професіонал. «Що то значить талант!» – подумала я, навіть не підозрюючи, наскільки він у неї багатогранний. У народі кажуть: талановита людина – талановита в усьому. Наталя досягла довершеної майстерності у хореографічному мистецтві. Сьогодні вона почувається на сцені впевнено, хоча був час, коли прийшла у хореографію, аби позбутися певних дівочих комплексів. Відтоді минуло понад двадцять літ.

Нині за плечима у Наталі досвід танцівниці в єгипетському та турецькому шоу-балетах, керівника народного танцювального колективу «Карнавал», численних танцювальних груп та постановника багатьох хореографічних проектів. Власне, це хобі, бо спеціальної фахової освіти вона не здобувала, стало для неї справою життя. Та якось вона зрозуміла, що переросла сама себе, і душа забажала чогось світлішого й чистішого. І вона береться за абсолютно нову справу: в перерві між основною роботою починає вишивати ікони бісером. Її захопили нові емоції…

Минуло лише півроку, а в Наталчиній колекції уже є десяток робіт, причому кілька з них відправилися за кордон. Узагалі вишиває та шиє Наталя здавна (це уміння у неї, як кажуть, з бабусиної скриньки), та бісером – віднедавна. «Бісером працювати значно легше, а результат ефектніший, – підкреслює Наталя. – Я вишиваю і милуюся тим, що виходить. Бісер краще виглядає, багатше, робота міниться на сонці, сяє. У процесі я можу на власний розсуд змінювати кольори, якщо вважаю, що інший підходитиме краще. Хоча від якості бісеру теж багато чого залежить».

Сьогодні у Наталі в роботі декілька ікон. Вони народжуються від її душевного пориву та бажання. «Свою роботу, – каже вона, – треба виконувати з любов’ю. Тоді все повертатиметься тобі сторицею. Це вже перевірено життям».

На створення однієї ікони майстрині потрібно місяць невтомної щоденної праці. Але, за словами Наталі, коли вона вишиває, то забуває про все на світі, і в цей час її не цікавлять сторонні речі. «Це ніби Бог дає мені натхнення, керує діями і думками, допомагає, коли я втомлююсь чи втрачаю ідею», – зазначає майстриня.

Вона не любить ординарності, а тому кожна робота – це справжній витвір мистецтва, від якого віє спокоєм та милосердям. А завдяки бісеру, його здатності дивовижно передавати світло та кольори, створюється ефект святості, чистоти й духовності. Усі роботи майстрині благословляє настоятель Свято-Покровської церкви. Напевне, не випадково колись Наталя прийшла до храму.

Доля її по-різному складалася, зводила і розводила з людьми, примушувала робити різні кроки. Та душа її в пошуках високого і світлого знайшла свій притулок – у любові до ближнього, у радості в роботі.

Наталія КЛИМЕНКО
На знімках: майстриня та її роботи.

Сообщение:

*

НОВОСТИ