Пам’яті Тараса

Культура, Новости

  20 Мар , 2014

Творчість Тараса Шевченка була й залишається зразком високої словесної майстерності, поезію Великого Кобзаря вчать напам’ять, для неї пишуть музику, вона надихає на створення художніх полотен. Починаючи з 1990 року, на Миколаївщині проходить обласний конкурс читців «Сторінками поезії. Кобзареві струни», який сприяє популяризації класичної української поезії, виховує у молодого покоління патріотичні почуття, любов до прекрасного. З кожним роком зростає кількість учасників конкурсу, а сам захід перетворюється на захоплююче театралізоване дійство.

На минулих вихідних у приміщенні Старофлотських казарм відбувся фінал обласного конкурсу читців, присвячений 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка. Організатором заходу виступив Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи на чолі із заслуженою артисткою України Наталією Баштовою. Упродовж двох днів 45 кращих виконавців розмовного жанру, що з’їхалися до Миколаєва з усієї області, декламували як окремі вірші, так і композиційні твори Т. Шевченка, а також поезію українських класиків та сучасних авторів. Святковий настрій дарувала народна Бузька капела бандуристів «Кобзарський передзвін» Миколаївського муніципального колегіуму.

Наталія Баштова, Дмитро Кремінь та переможці конкурсу читців.

Виступи учасників у трьох вікових категоріях оцінювало поважне журі, головою якого було обрано поета, публіциста, лауреата Шевченківської премії, члена Національної спілки письменників України Дмитра Креміня.

Перед початком конкурсу присутніх привітав голова обласної ради Тарас Кремінь. Він побажав кожному учаснику знайти свій шлях до Т. Шевченка, української духовності й культури.

– Ті, хто сьогодні долучається до вивчення творчості Великого Кобзаря, – це люди, у яких надзвичайно перспективне та яскраве майбутнє, – зауважив Тарас Дмитрович.

І хоча всі конкурсанти були гідними перемоги, деякі з них показали себе з найкращого боку. Тож цього року переможцями обласного конкурсу читців «Сторінками поезії. Кобзареві струни» стали: Тетяна Дериновська (Арбузинський район), Вікторія Черватюк (Новобузький район), Яна Іщенко (Казанківський район), творчий колектив (Єланецький район), Артур Шмаленко (Братський район), молодіжний театр-студія «Дарунок неба» (Миколаїв), Дарина Лисогор (Миколаївський район), Катерина Рура (Мала академія мистецтв), Марина Тоніца (Врадіївський район), Ганна Жубрик (Миколаїв), Катерина Силкіна (Миколаївський коледж культури і мистецтв), Євген Чулінін (Первомайськ).

Усі учасники поетичного заходу були нагороджені дипломами управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА, а переможці отримали пам›ятні медалі та кубки, а також можливість взяти участь у Всеукраїнському відкритому конкурсі читців ім. Тараса Шевченка.

Анна НІКУЛІНА
Фото ОЦНТ та КОР

Сообщение:

*

НОВОСТИ