В чью сторону «мотает» газовый счетчик?

Многодетной семье Микульшиных работники предприятия «Николаевгаз» насчитали долг более 40 тыс. грн. К тому же газовщики утверждают, что Микульшины «отматывали» показания на счетчике газа. Тем не менее на плановую поверку 17 января нынешнего года Микульшины сдали счетчик без нарушений и замечаний слесаря. А 20 января… им на дом привезли для подписи другой акт, в котором были отмечены нарушения целостности прибора. К тому же, «для прекращения накапливания задолженности» сотрудники «Николаевгаза» обратились в городскую службу по делам детей, в результате чего Микульшиным пригрозили, что детей у них отберут.

Сразу после публикации в нашей газете статьи под названим «В чью сторону «мотает» газовый счетчик?» (№ 9 от 27 февраля 2014 года) редакция получила ответ на запрос от ПАО «Николаевгаз». Приводим его с некоторыми сокращениями, сохранив авторскую орфографию.

«Згідно довідки КП ДЄЗ «Океан» від 17.01.2014 року № 294 склад сім’ї Микульшина О.М. складає 9 (дев'ять) осіб.

У споживача Мікульшина О.М. встановлено наступне газове обладнання: плита газова, двоконтурний котел марки ІЗОРАЗТ.

18.06.2013 р. у споживача Мікульшина О.М. актом – перевірки контролера було зафіксовано покази лічильника газу 32 тис. 445 м куб., які споживач не сплачував протягом 2008 – 2013 років. Також цим актом було зафіксовано опломбування лічильника газу пломбою «Барьєр» № 3177678. Даний акт було підписано споживачем Мікульшиним О.М. з відміткою про відповідальність за схоронність пломб (копію акту додаємо).

Станом на 01.07.2013 р. заборгованість за спожитий природній газ на покази газового лічильника 32445 м. куб становила 17 тис. 302 грн. 91 коп.

Споживачу були направлені попередження про відкпючення від газопостачання від 22.07.2013 р., та від 19.12.2013 р. які були направлені рекомендованими листами з повідомленнями за даною адресою, але зазначені попередження не були отримані споживачами та були повернуті на адресу ПАТ «Миколаївгаз» в зв'язку зі спливом строків збереження.

Також повідомляємо, що споживач Мікульшин О.М. неодноразово не допускав представників газопостачального підприємства до зняття контрольних показів газового лічильника, про що складались відповідні акти.

Так, як помешкання Мікульшина О.М. має статус будинку сімейного типу, ПАТ «Миколаївгаз» не мав наміру відключати дану будівлю від газопостачання, а до голови Корабельної адміністрації було направлено листа з проханням посприяти у вирішені даного питання (копія листа додається).

Після проведення річного перерахунку заборгованість на 01.01.2014 р. за спожитий природний газ на покази газового лічильника 32445 м. куб становила 26 тис. 173 грн. 02 коп.

Перерахунок був проведений відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 2246 від 09.12.1999 року «Про затвердження «Правил надання населенню послуг з газопостачання» (надалі – Правила).

28.01.2014 року Мікульшин О.М. звернувся із заявою до ПАТ «Миколаївгаз», з якої вбачається, що 17.01.2014 року, слюсарем сервісного центру метрологічної служби Семенковим І.А.у нього було демонтовано лічильник газу для проведення держповірки, про що було складено відповідний акт від 17.01.2014 року. Але ПАТ «Миколаївгаз» повідомляє, що доданий до заяви акт не є дійсним та має ознаки фальсифікації.

Так, підставою, вказаною в акті, для зняття лічильника є купівля-продаж будинку, що не відповідає дійсності, так як у відповідності до діючого законодавства про захист прав дітей будинок, де зареєстровані неповнолітні та малолітні діти, не може бути проданий без погодження з органами у справах дітей.

У відповідності до наданої інформації заступником Миколаївського міського голови Сапожнікової М.О., Мікульшин О.М. із заявою щодо продажу житла за адресою м. Миколаїв, пров. 1-й Козацький 20 до органу опіки та піклування Миколаївської міської ради не звертався (копії листів додаються).

Крім того, заява Мікульшина О.М. щодо зняття у нього лічильника газу була зареєстрована 17.01.2014 року та отримана начальником сервісного центру після обіду 17.01.2014 року, а тому відповідний наряд на виконання цієї послуги слюсарю Семенкову І.А. на ранок 17.01.2014 року не видавався та не міг бути виданий. Це підтверджується також нарядами на 17.01.2014 року, які видані на цей день іншим бригадам слюсарів, в яких адреса пров. 1-й Козацький 20 відсутня (копія заяви додається).

Натомість в сервісному центрі ПАТ «Миколаївгаз» є відмітка в журналі реєстрації заявок на демонтаж та монтаж лічильників газу, що демонтаж лічильника газу за адресою: м. Миколаїв, пров. 1-й Козацький 20 призначено на 20.01.2014 року. Виконання цієї заявки також підтверджується нарядом – завданням від 20.01.2014 року на транспорті замовників, де в п. 7 зазначено що виконання робіт з демонтажу лічильника за адресою пров. 1-й Козацький 20 доручено бригаді в складі слюсарів Безбородова та Дементьєва.

Під час виконання цієї заявки ними у споживача Мікульшина О.М. було виявлено порушення, яке було зафіксовано відповідним актом про виявлені порушення від 20.01.2014 р. № 000009, щодо ознак порушення конструкції побутового лічильнику газу, відсутність на тильній стороні пломби заводу виробника на лічильному механізмі побутового лічильника газу та лічильник було демонтовано для проведення експертизи з додержанням відповідної процедури.

Щодо проведення експертизи лічильника газу, то ПАТ «Миколаївгаз» повідомляє, що вона була проведена без участі споживача у відповідності до п.п. 3.3.2 «Положення про проведення експертизи лічильників газу, установлених у споживачів і призначених для обліку природного газу у побуті» затвердженого Наказом Мінпаливенерго № 619 від 27.12.2005 р. При цьому 28.01.2014 року споживачу Мікульшину О.М. кур'єром було направлений лист № 15/300, щодо повідомлення його про дату та час проведення експертизи газового лічильника, який Він отримав особисто про, що свідчить його підпис в квитанції кур'єрської доставки № 436184.

Після проведення експертизи було здійснено нарахування збитків у відповідності до п. 2.2. Порядку відшкодування збитків, завданих газотранспортній організації внаслідок порушення споживачем природного газу Правил надання послуг з газопостачання», затвердженого Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 29.05.2003 року № 475 в сумі 15 тис. 755 грн. 14 коп.

Загальна сума заборгованості на 01.02.2014 р. за спожитий природній газ за адресою пров. 1 – й Козацький буд. 20 на покази газового лічильника 32445 м.куб. становить 41 тис. 928 грн.16 коп.

(тобто поточна заборгованість складає 26 тис. 173 грн. 02 коп. та донарахування за втручання в роботу газового лічильника 15 тис. 755 грн. 14 коп.)

За таких обставин ПАТ «Миколаївгаз» у відповідності до вимог п. 39 Правил надання населення послуг з газопостачання, затверджених Постановою КМУ № 2246 від 09.12.1999 року готує відповідний позов щодо стягнення заборгованості та збитків зі споживача Мікульшина О.М. Крім цього, після погодження з органом опіки та піклування Миколаївської міської ради буде вирішуватися питання щодо відключення споживача від системи газопостачання, з метою недопущення нарощування дебіторської заборгованості.

Також повідомляємо, що після проведення внутрішнього службового розслідування вирішується питання щодо передачі матеріалів розслідування до правоохоронних органів».

От редакции. Как оказывается, несмотря на отказы А.Н. Микульшина впускать контролеров в дом, работникам «Николаевгаза» иногда все же удавалось подойти к счетчику и снять показания. Иначе откуда бы взялись показания за 18.06.2013 года?

Так же письменные предупреждения о долгах, по сведениям «Николаевгаза», то доходят, то не доходят до абонента. Но самое главное – способ доставить Микульшиным лично в руки тот самый спорный акт от 20 января был все-таки найден – послан курьерской почтой! Ирина Микульшина, к слову, утверждает, что предупреждала работников газовой службы о том, что ее адрес почта не обслуживает, и просила звонить ей, чтобы получить какие-то документы.

Обращает на себя внимание и то, как прямо-таки в геометрической прогрессии растет долг при одном и том же показании счетчика! При этом сумма штрафов превышает 50% долга! Иначе как накручиванием долгов это назвать нельзя. По всей вероятности, действительно, сотрудникам предприятия совсем необязательно каждый раз основываться на конкретних показаниях счетчика, ведь последующий подсчет производится автоматически?

В ответе, полученном редакцией, акт снятия счетчика Микульшиных от 17 января называется «с признаками фальсификации». О какой фальсификации идет речь? Допустим, что причина для поверки – продажа дома – была указана неверно. Но ведь дата на акте указана точная – 17 января. Оспаривать можно причину, но не дату и подпись слесаря. Получается, что снимался счетчик все-таки именно в этот день.

И в последнем абзаце своего ответа работники «Николаевгаза» сообщают о том, что после завершения служебного расследования будет рассматриваться вопрос «о передаче материалов в правоохранительные органы». Возникает вопрос: «Для чего?». Неужели внутри предприятия невозможно выяснить все обстоятельства спорных вопросов и обязательно привлекать для этого милицию? На мой взгляд, сделана эта приписка с одной целью – запугать Микульшиных, а заодно, и пригрозить журналисту.

Татьяна ФИЛИППОВА 

Сообщение:

*

НОВОСТИ