Юридическая консультация

Новости, Право

  13 Мар , 2014

На вопросы читателей «РП» отвечает юрист Евгений ВОРОБЬЕВ

– Чи є шанс батькові отримати опікунство над дитиною? Якщо ми розлучаємося з цивільною дружиною, чи можу я отримати опікунство над моєю дочкою?
С. СИДОРЧЕНКО, м. Первомайськ
– За законом шанси і в матері, і в батька рівні, але на практиці набагато більше випадків, коли опікунство надається матері. Для того, щоб опікунство присудили Вам, необхідно довести, що Ви справді дуже зацікавлені в тому, щоб виховувати дитину і піклуватися про неї. Великим плюсом для Вас при розгляді справи будуть кращі умови утримання доньки, ніж може надати мати. Наприклад, Ви заробляєте більше, житлові умови у вас кращі, ви можете приділити дитині більше часу тощо.
***
– У мене син, якому 3,5 року. Чи маю я право не виходити на роботу понаднормово по суботах або в нічний час, як того вимагає начальство?
Л. ШАПОВАЛОВА, м. Миколаїв
– Згідно зі статтею 176 Кодексу законів про працю України не дозволяється залучення до роботи в нічний час, до надурочних робіт і робіт у вихідні дні і направлення у відрядження вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до 3 років.
Оскільки Вашому синові 3,5 року, на Вас вимоги цієї статті вже не поширюються.
 
Водночас, відповідно до статті 177 Кодексу, жінки, які мають дітей віком від 3 до 14 років, не можуть залучатися до надурочних робіт або направлятись у відрядження без їхньої згоди.
***
– Я тримаю двох корів і у вихідні продаю на базарі сир і сметану. Мене змушують оформитися як приватного підприємця. Чи можна це вважати підприємницькою діяльністю, і якщо так, то як оформити таку діяльність?
Г. АНІЩЕНКО, Снігурівський район
– Підприємець – це людина, яка здійснює самостійну, систематичну, ініціативну, ризикову діяльність, спрямовану на виробництво товарів та надання послуг з метою одержання прибутку або особистого доходу і передбачає здійс-нення нововведень. Тобто у разі здійс-нення господарської діяльності систематично, а не одноразово або час від часу, людина натрапляє на необхідність легалізувати свою діяльність. Систематичною така діяльність вважається, якщо вона провадиться не менше трьох разів протягом одного календарного року. Тому якщо людина три чи більше разів реалізовує протягом року свою продукцію, необхідно таку діяльність реєструвати.
 
Для такого виду господарської діяльності, як продаж на базарі, найпростішими для державної реєстрації та управління і найпопулярнішими нині є фізична особа-підприємець.
 
Проте стаття 1 Закону «Про особисте селянське господарство» вказує, що діяльність, пов’язана з веденням особистого селянського господарства, не відноситься до підприємницької діяльності. Тобто якщо в підсумку продаж готової продукції (сир, сметана) на ринку є нерегулярним та здійснюється лише для реалізації надлишкової про-
дукції, то Ви можете не легалізовувати свою діяльність.

Сообщение:

*

НОВОСТИ