Ви запитували? Ми відповідаємо!

Анатолій Вітренко, м. Миколаїв:

– Який порядок подання заяв до органу державної виконавчої служби щодо виконання судових рішень?

Роман Возняк, начальник Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області:

– Відповідно до пункту 3 розділу ІІ «Прикінцевих та перехідних положень» Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» виконавчі документи за рішеннями суду про стягнення коштів або рішення суду, що набрали законної сили, боржниками за якими є визначені частиною 1 статті 2 цього Закону суб’єкти, які видані або ухвалені до набрання чинності цим Законом,

подаються до органу державної виконавчої служби (управління державної виконавчої служби головних територіальних управлінь юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі) протягом шести місяців з дня набрання чинності цим пунктом. Якщо рішення суду про стягнення коштів або виконавчі документи за цими рішеннями, боржниками за якими є визначені частиною 1 статті 2 цього Закону суб’єкти, не було подано в строк, встановлений цим пунктом, це не є підставою для відмови у виконанні даного судового рішення.

Порядком погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 № 440 (в редакції від 18.11.2017) визначено механізм обліку виконавчих документів та судових рішень, передбачених пунктом 3 розділу ІІ «Прикінцевих та перехідних положень» Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», інвентаризації та погашення заборгованості за ними.

Згідно з вказаним Порядком виконавчі документи за рішеннями суду про стягнення коштів або рішення суду, що набрали законної сили, боржником за якими є державний орган, державне підприємство, установа, організація або юридична особа, примусова реалізація майна якої забороняється відповідно до законодавства, які видані або ухвалені до 01.01.2013, подаються до органів державної виконавчої служби (управління державної виконавчої служби головних територіальних управлінь юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі) за місцезнаходженням боржника для проведення їх обліку, інвентаризації заборгованості та подальшої передачі до органів, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, для погашення заборгованості.

Крім того, для здійснення реєстрації виконавчих документів заявником подається відповідна заява про виконання рішення із зазначенням банківського даних, місця реєстрації (проживання), номерів засобу зв’язку.

Валентина Тищенко (Первомайський район) та інші читачі «РП»:

– Якою є середня орендна плата за землі сільгосппризначення (паї) приватної форми власності в межах Миколаївської області і окремо по районах області? Яку роботу проводять фахівці Держгеокадастру щодо збільшення середньої орендної плати в Миколаївській області? Що вони можуть порадити орендодавцям при укладанні договорів, щоб забезпечити достойний рівень орендної плати у майбутньому?

С.М. Коцюба, перший заступник начальника Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області:

– Згідно з частиною 4 статті 122 Земельного кодексу Головне управління є розпорядником земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності. У даному випадку інформуємо, що відповідно до пункту «в» статті 5 Земельного кодексу України земельне законодавство базується на принципі невтручання держави в здійснення громадянами, юридичними особами та територіальними громадами своїх прав щодо володіння, користування, розпорядження землею, крім випадків, передбачених законом.

Згідно з пунктом 3 статті 3 Цивільного кодексу України до загальних засад цивільного законодавства відноситься свобода договору.

Таким чином, втручання органів виконавчої влади у відносини між суб’єктами приватно-орендних відносин суперечить вимогам основних принципів земельного та цивільного законодавства.

На підставі вищевикладеного повідомляємо, що Головним управлінням не збирається та не обліковується інформація щодо оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення (паїв) приватної форми власності в межах Миколаївської області.

Алла Горбенко, м. Миколаїв:

– Засоби масової інформації повідомляють про небувалий спалах епідемії кору в Україні. Якою є ситуація по Миколаєву та області, і чи достатньо у медиків вакцини проти цієї небезпечної хвороби?

Управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради:

– В Україні на 1 листопада 2017 року зареєстровано 2343 випадки захворювань. Захворюваність зросла в 75 разів у порівнянні з минулим роком, а в Івано-Франківській, Одеській та Тернопільській областях набула епідемічного характеру.

На Миколаївщині станом на 1 грудня цього року зареєстровано 15 підтверджених випадків кору, в тому числі – захворіло 7 дітей.

Уберегти дітей від захворювань може допомогти лише своєчасна вакцинація. У центрах первинної медико-санітарної допомоги міста вакцина є в достатній кількості, безкоштовна.

Потурбуйтеся про свою малечу! Її благополуччя та здоров’я – у вашій обізнаності та у ваших руках!

Вакцинації підлягають усі діти, які досягли 1-річного віку, а ті, кому виповнилося 6 років, – ревакцинації. Перевірте, чи вакциновані ваші малюки.

Володимир П., м. Вознесенськ:

– До якого органу слід звертатись трудовому колективу, якщо підприємство не виплачує йому заробітну плату більше трьох місяців? Одразу до суду чи спочатку до Державної служби України з питань праці?

Ілля Войтенко, юрист:

– Для початку необхідно звернутись до керівника підприємства з письмовою заявою щодо виплати заборгованості – можливо, ситуація вирішиться і без втручання судів. Але якщо таке звернення не матимете відповіді хоча б два тижні, то можна звертатись до суду з позовом про стягнення зарплати та компенсації за затримку.

Звертатись до Державної інспекції України з питань праці із скаргою можна одночасно із зверненням до суду. Адже вимоги спочатку звернутись в інспекцію, а потім до суду немає.

Леонід Петрович, Веселинівський район:

– Чув, що з нового року запроваджені зміни щодо сплати фермерськими господарствами єдиного соціального внеску. Чи не можете уточнити, в чому полягають новації?

Головне управління ДФС у Миколаївській області:

– Законом України від 3 листопада 2017 року № 2148 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» внесено зміни, зокрема до Закону України від 8 липня 2010 року № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464). Ці зміни набули чинності з 1 січня 2018 року.

Відповідно до статті 4 Закону № 2464 члени фермерського господарства є платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиного внеску) за умови, що вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.

Водночас, члени фермерського господарства звільняються від сплати єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком чи інвалідністю, або соціальну допомогу.

Отже, з нового 2018 року члени фермерських господарств сплачуватимуть єдиний внесок до 20 числа місяця, що настає за кварталом.

Валентин Розанов, м. Миколаїв:

– Чи передбачено грошову компенсацію особам з інвалідністю?

Департамент соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації:

– Уряд на засіданні 20 грудня прийняв Постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 17 червня 2004 р. № 785 і від 7 лютого 2007 р.№ 150».

Зазначену постанову прийнято з метою вдосконалення порядку виплати особам з інвалідністю внаслідок війни, особам з інвалідністю внаслідок загального захворювання та особам з інвалідністю з дитинства грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування, посилення контролю за використанням бюджетних коштів.

Таким чином, визначено механізм розрахунку середньої вартості путівки для виплати грошової компенсації за путівку чи за самостійне санаторно-курортне лікування особам з інвалідністю та вимоги щодо встановлення порядку звітування про чисельність осіб, які одержали грошову компенсацію впродовж звітного періоду та які в наступному році потребуватимуть такої виплати, структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві та Севастополі державних адміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах у разі їх утворення (крім міст Києва та Севастополя) рад і структурними підрозділами з питань соціального захисту населення обласних і Київської міської державних адміністрацій Мінсоцполітики та Фонду соціального захисту інвалідів.

Ігор Миколайович, м. Первомайськ:

– Скільки об’єднаних територіальних громад утворено в Миколаївській області?

Виконавчий директор Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України Тетяна Яблоновська:

– У грудні 2017 року відбулися перші вибори голів та депутатів нових об’єднаних територіальних громад – це Арбузинська селищна, Березанська селищна, Володимирівська сільська, Казанківська селищна, Прибузька сільська, Радсадівська сільська та Широківська сільська ОТГ. Тож відтепер на Миколаївщині діє 28 об’єднаних територіальних громад.

Щодо географії, то найбільше ОТГ – п’ять – створено у Миколаївському районі. У Вознесенському районі функціонує чотири об’єднані громади, Доманівському – три. Водночас у шести районах Миколаївщини наразі не утворено жодної ОТГ.

Віталій Іванович, Вознесенський район:

– Який порядок виплати допомоги по безробіттю особам, звільненим із органів місцевого самоврядування у зв’язку із закінченням строку повноважень, зважаючи на право збереження за ними заробітної плати на період працевлаштування, але не більше шести місяців?

Державна служба зайнятості:

– Особам, звільненим із органів місцевого самоврядування у зв’язку із закінченням строку повноважень, допомога по безробіттю визначається відповідно до статей 22 та 23 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття». При цьому відкладення виплати допомоги по безробіттю зазначеним особам у зв’язку із збереженням їм заробітної плати на період працевлаштування не здійснюється, оскільки вимоги частини 4 статті 31 Закону застосовуються лише до осіб, яким надається вихідна допомога та інші виплати відповідно до законодавства при вивільненні на підставі пункту 1 статті 40 КЗпП України.

Андрій ТЮРІН

Сообщение:

*

НОВОСТИ