Ви запитували? Ми відповідаємо!

Марина В., м.  Вознесенськ:

– До кого звертатися по допомогу в разі застосування домашнього насилля до дитини?

Начальник Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Роман Возняк:

– У разі вчинення будь-якого виду домашнього насильства постраждалі мають право звернутися із відповідною заявою (повідомленням) як до органів поліції за місцем свого проживання (перебування), так і до виконавчих комітетів сільських і селищних рад, органів опіки та піклування, навчальних закладів (якщо постраждалі – діти), установ охорони здоров’я. Аби отримати захист, достатньо звернутися до будь-якого з цих органів.

Можна повідомити про насильство і через кол-центр з питань запобігання та протидії домашньому насильству – державну установу, територіальні підрозділи якої планується відкрити у кожному регіоні. Державний кол-центр поки у процесі створення, тож натепер громадяни можуть користуватися «гарячими лініями» громадської організації «Ла-Страда Україна» за номером: 0 800 500 335 або з мобільного: 123.

Постраждалі мають право одразу або в подальшому звернутися до суду із заявою про видачу обмежувального припису стосовно кривдника. До того ж постраждалі мають право користуватися безоплатними послугами адвокатів Центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, а за подання таких заяв до суду – судовий збір не сплачується.

Віктор Поляков, м.  Южноукраїнськ:

– Як правильно скласти договір оренди квартири (будинку, котеджу)?

Дмитро Іванчук, юрист:

– Відповідно до статті 811 Цивільного кодексу України договір найму житла укладається у письмовій формі. Учасниками орендних відносин можуть бути фізичні та юридичні особи. При цьому, якщо наймачем є юридична особа, використовувати житлове приміщення можна тільки для проживання в ньому фізичних осіб (ст. 813 ЦКУ).

При арендуванні квартири, будинку або котеджу на термін більше трьох років буде потрібно нотаріальне завірення угоди з наступною державною реєстрацією (статті 793, 794 ЦК). Недотримання цієї вимоги дозволяє визнати договір оренди недійсним у судовому порядку. При продовженні договору найму, укладеного на період до 3 років, нотаріальне посвідчення та державна реєстрація права користування нерухомим майном не потрібні.

При оформленні орендних відносин у договорі найму повинні бути прописані такі умови: найменування та реквізити сторін; термін укладення договору оренди житла; права, обов’язки та відповідальність сторін; розмір, спосіб і строки внесення плати за оренду; умови дострокового розірвання договору найму; технічні дані орендованої нерухомості.

Крім того, щоб уникнути можливих непорозумінь у майбутньому, в договорі можна прописати будь-які додаткові умови, наприклад, відповідальність за оплату комунальних послуг, проведення косметичного або капітального ремонту, можливість проживання з орендарем інших осіб і домашніх тварин.

Інна В., Вітовський район:

– Чи правда, що в результаті реалізації медичної реформи самим породіллям доведеться платити за пологи?

Прес-служба Міністерства охорони здоров’я України:

– Пологи та спостереження за вагітністю будуть безоплатними для пацієнта після запровадження реформи. Держава покриє на 100% вартість цих послуг.

Медична реформа не передбачає введення оплати за пологи від породіль. Зокрема в п. 1 ст. 4 Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» № 2168-VIII зазначається:

«У межах програми медичних гарантій держава гарантує громадянам, іноземцям, особам без громадянства, які постійно проживають на території України, та особам, яких визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, повну оплату за рахунок коштів Державного бюджету України необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів, пов’язаних з наданням: екстреної медичної допомоги; первинної медичної допомоги; вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги; третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги; паліативної медичної допомоги; медичної реабілітації; медичної допомоги дітям до 16 років; медичної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.

Медична реформа передбачає перехід на нову модель фінансування державою медичних послуг, які надаються українцям. Зокрема стаціонари або лікарні з 2020 року почнуть отримувати від держави оплату за надані послуги конкретному пацієнту.

Ми радимо всім, хто цікавиться медичною реформою в Україні, ознайомитися із Законом України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» № 2168-VIII (https://goo.gl/sUS89j). Це допоможе уникнути спотворення інформації та поширення недостовірних повідомлень про реформу.

Микола Вороненков, м.  Миколаїв:

– Останнім часом почастішали квартирні крадіжки. Як убезпечити своє майно від злочинних зазіхань?

Національна поліція Миколаївської області:

– Убезпечитися від «домушників» на всі 100 відсотків, якщо квартира протягом дня порожня, – незбутня мрія. Але дотримуючись елементарних правил та звичок, можна знизити цей ризик до мінімуму.

Практичні поради для власників житла:

– не залишайте ключі від квартири в так званому «обумовленому місці» (під килимком, на коробці дверей тощо) та не передавайте їх стороннім особам. У разі втрати хоча б одного з ключів, терміново міняйте замок або циліндровий механізм;

– не зберігайте в квартирі в одному місці значні суми грошей, ювелірні вироби. Обмежте коло осіб, яким відомо про цінності, що зберігаються у вас;

– пам’ятайте, що найчастіше злочинці перевіряють наявність грошей у шафах під постільною білизною, сервантах, книгах, одязі, вазах, у побутових приладах на кухні;

– якщо ви самі вдома, не впускайте в квартиру незнайомих осіб, особливо в нічний час. Попередьте про це дітей;

– виходячи з квартири, зачиняйте вхідні двері на всі замки, що є на дверях;

– при виборі дверей покладайтеся на їх товщину та вагу. Їх неодмінно має бути двоє, замки різних типів, а петлі повинні бути заховані всередину, щоб злодії не змогли підважити їх ломом.

Зрештою, щоб бути спокійними та не турбуватися про можливість проникнення до вашої квартири, – зверніться до охоронних структур з метою встановлення системи сигналізації.

Валентина Крутоярова, м.  Миколаїв:

– Який порядок забезпечення санаторно-курортними путівками? Які категорії забезпечуються путівками органами соціального захисту населення?

Начальник відділу по роботі з інвалідами та ветеранами управління соціальних послуг департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Н. А. Жеванова:

– Санаторно-курортними путівками до санаторно-курортних закладів органами соціального захисту населення забезпечуються ветерани війни та особи з інвалідністю відповідно до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про жертви нацистських переслідувань» та «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні».

Особи з інвалідністю повинні за зареєстрованим місцем проживання перебувати на обліку в органах соціального захисту населення для санаторно-курортного лікування. Для взяття на облік на одержання санаторно-курортної путівки необхідно подати до управління соціального захисту населення заяву та медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о, копію посвідчення пільгової категорії.

Відповідно до затверджених змін особи з інвалідністю повинні після закінчення строку дії медичної довідки, але не рідше ніж один раз на три роки, подавати нову медичну довідку. У разі неподання такої довідки особа, яка понад три роки перебуває на обліку для забезпечення санаторно-курортною путівкою, знімається з обліку.

Валентин, м.  Очаків:

– Яким є середній дохід сімей у Миколаївській області? З чого він формується?

Головне управління статистики у Миколаївській області:

– За даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, проведеного органами статистики, у ІІІ кварталі 2017 року сукупні ресурси середньостатистичної сім’ї Миколаївщини становили 7462,5 гривні на місяць.

Основним джерелом надходжень у сімейний бюджет залишалися доходи від оплати праці, на які припадало більше половини (51,1%) сукупних ресурсів. Пенсії, стипендії та соціальні допомоги (готівкові та безготівкові) були наступною за величиною складовою доходів – 20,2%.

Доходи від власності (дивіденди від акцій та інших цінних паперів, відсотки по вкладах, доходи від здачі внайми нерухомості тощо) становили 9,5% сукупних ресурсів, що на 3,8 в.  п. більше, ніж у аналогічному періоді 2016 р. Натомість на 2,5 в.  п. зменшилася частка доходів від підприємницької діяльності та самозайнятості, яка склала 5,2% усіх надходжень. Майже незмінними залишалися частки доходів від особистого підсобного господарства та самозаготівель (7,7%) і допомоги від родичів, інших осіб грошима та продуктами харчування (5,2%).

Ігор Михайлович, м.  Первомайськ:

– Чи оподатковується виграш у лотерею? Якщо так, то за якою ставкою?

Головне управління ДФС у Миколаївській області:

– Головне управління ДФС у Миколаївській області повідомляє платникам податків, що оподаткування доходів фізичних осіб регулюється розділом IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ), відповідно до норм якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, доходи у вигляді виграшів, призів. (пп. 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 ПКУ).

Податковим агентом платника податку під час нарахування (виплати, надання) на його користь доходу у вигляді виграшів (призів) у лотерею чи в інші розіграші, є особа, яка здійснює таке нарахування (виплату).

Відповідно до пп. 170.6.2 ст. 170 ПКУ, податковим агентом – оператором лотереї у строки, визначені ПКУ для місячного податкового періоду, до бюджету сплачується (перераховується) загальна сума податку, нарахованого за ставкою, визначеною п. 167. 1 ст. 167 ПКУ, – 18 відсотків від загальної суми виграшів (призів), виплачених за податковий (звітний) місяць гравцям у лотерею.

Крім того, відповідно до п. 16 прим. 1 підр. 10 розд. ХХ ПКУ, доходи у вигляді виграшів у лотерею або в інших розіграшах оподатковуються військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.

Сторінку підготував Андрій ТЮРІН

Сообщение:

*

НОВОСТИ